2. prosince 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Pleť, pokožka i vlasy v zimě trpí, my ale známe triky, jak se účinně a navíc příjemně bránit.

1. Chvilka energie
Probudí vás jedině silná káva se třemi kostkami cukru? Pokud takto zaháníte únavu příliš často, vaše tělo si na pravidelný přísun povzbuzovače zvykne a brzy bez něj neudělá ani ránu. Zkuste si raději naordinovat přísun čerstvého vzduchu a pravidelný pohyb. Pokud už v práci padáte únavou, provětrejte kancelář.

2. Povzbuzující tropy
Mějte vždy po ruce přípravek s vůní tropických rostlin. Použijte ho pokaždé, když zjistíte, že venku něco padá, a pohled do diáře vám navíc nažene husí kůži. Zkuste tělové mléko s obsahem čistého kokosového oleje. Jeho vůně vás během chvilky přenese na prosluněné dovolené.

3. Růžový nátěr
Nejenže jsou tvářenky hitem číslo jedna, ale především dodají pobledlé pleti svěží a zdravý nádech. Stačí pár tahů a budete vypadat, jako byste se právě vrátila z kosmetické masáže.

4. Kosmetická vzpruha
Čeká vás náročný den plný nepříjemných schůzek a obtížných úkolů? Večer předtím si dopřejte soukromý zkrášlovací večírek. Namísto promýšlení katastrofických scénářů si udělejte vlasový zábal nebo nalakujte nehty vyzývavou barvou. Ráno se budete cítit krásná a odpočatá, takže s přehledem zvládnete i tu nejtěžší psychickou zkoušku.

5. Nákupní horečka
Neřešte už, kvůli které vás ten proradný ničema opustil, a běžte s kamarádkou na obhlídku nových vůní a barev.