19. listopadu 2016
 | 
Foto: weheartit.com
Štíhlejší pás, pevnější hýždě nebo ladné držení těla. Všechno je možné!

Tohle všechno můžete načerpat z baletních figur, láká americká trenérka a majitelka fit studia Andrea Roggers. Pořád váháte? Teď už nebudete, protože její sestava vám nezabere víc než pět minut.

1. Stehenní symfonie
Levým bokem se natočte k opěradlu křesla, chodidla držte u sebe. Přitom se levou rukou přidržujte křesla, pravou ruku vytočte do půlkruhu. Stoupněte si na špičky a mírně pokrčte kolena. Přeneste váhu na levou nohu, zatímco pravou nechte sjet po podlaze. Stejným pohybem vraťte končetinu zpět a zacvičte šestnáctkrát. Při posledním opakování nechte nohu v krajní pozici a šestnáctkrát s ní malými pohyby zakmitejte do strany. Nakonec vyměňte strany.

Nenechte se zastrašit
Tenhle druh pohybu možná působí nezvykle. Nebuďte proto zklamaná, když se hned při prvním pokusu nezavlníte jako balerína. Svaly posílíte i s menší obratností a cviky vypilujete.

Střihnout si balet v obýváku? S radostí! Při tomhle cvičení totiž nemusíte zvedat žádné činky ani dupat, takže vám ho schválí i nevrlí sousedé.

2. Mrštné nohy
Zaujměte výchozí pozici u křesla, nohy doširoka rozkročte a chodidla vytočte do strany. Levou rukou se zapřete o opěradlo, pravou zase rozpažte do strany, přičemž loket musí být uvolněný. Kolena pokrčte. Propněte levou a zároveň odlepte pravou nohu od země a krouživým pohybem ji spolu s pravou paží přibližte směrem nahoru. Opačným pohybem se vraťte zpátky a zopakujte šestnáctkrát. Poté zacvičte na druhou stranu.

Brnkačka? Pak si můžete cvik ztížit: Jakmile budete propínat nohu u země, stoupněte si rovnou na špičku. Zapojíte tím kromě lýtek také břišní svaly a hýždě.

3. Rovnovážný koktejl
Stůjte natočená levým bokem k opěradlu židle. Předkročte pravou nohu, levou jděte naopak dozadu. Levou rukou se přidržujte opěradla židle a pravou paži s uvolněným loktem rozpažte do strany. Odlepte paty od země a pokrčte kolena. Jediným pohybem narovnejte nohy – vytočte trup čelem k židli a pravou paži předsuňte před tělo. Obráceným pohybem se vraťte do pozice A a zopakujte šestnáctkrát. Ve finále vyměňte strany.

Spalte víc kalorií
Abyste nastartovala metabolismus, nezastavujte se v otáčivých polohách. Točte se ze strany k opěradlu a zpátky. Zvýšíte tím srdeční tep a zlepšíte si kondici.

4. Vášeň v srdci
Čelo nasměrujte k opěradlu, ruce složte pod hlavu, chodidla spojte k sobě. Lokty se zapřete o křeslo, pokrčte levé koleno a zároveň zanožte pravou nohu do úrovně boků. Zanoženou nohu pak přibližujte k zemi. Jakmile se prsty dotknou podlahy, vracejte nohu zpátky. Zopakujte šestnáctkrát a potom vyměňte strany.

Abyste intenzivně posílila hýždě, nechte po posledním opakování propnutou nohu v úrovni boků a šestnáctkrát ji malým pulzujícím pohybem zanožujte.

Navlečte kvalitní ponožky
Obyčejné mohou prokluzovat, takže si pořiďte speciální protiskluzové. Naboso byste si mohla přivodit puchýře.

5. Sladká tečka
Stůjte u křesla (opět natočená levým bokem). Levou nohou předkročte, pravá míří dozadu. Levou rukou se přidržujte opěradla, pravou paži držte v půlkruhu před tělem. Kolena pokrčte do výpadu. Propněte levou nohu a vykopněte pravou nohu dopředu – do úrovně boku. Pravou paži přitom zvedněte nad hlavu. Obráceným pohybem se vraťte do pozice A a šestnáctkrát zopakujte. Potom zacvičte na druhou stranu.

Nalaďte rytmus
Pusťte si ke svému tréninku rychlou taneční hudbu, třeba On My Mind od Ellie Goulding nebo Hand to Myself od Seleny Gomez.