12. listopadu 2016
 | 
Horké novinky, kterým neodoláte!

Karamelovo-popcornové Caffé latte

Popcorn nepatří jenom do kina, ale může být také součástí voňavé kávy. Odpoutejte se od konvencí a vyzkoušejte v oblíbených kavárnách Costa Coffee jejich sezónní novinku – Karamelovo-popcornové Caffé latte. Během zimy potřebujeme více energie, proto se jedná o lehce vydatnější variantu mléčného Caffé latte.
V kavárnách Costa Coffee se připravuje z espressa z jedinečné kávové směsi Mocha Italia a čerstvého mléka.  Je to nápoj jednolité barvy, čehož docílíme rychlým prolitím espressa do horkého napěněného mléka. Zimní novinka je doladěna popcornovým sirupem a třešničkou na kávě je bohatá čepice nadýchané šlehačky zalitá karamelovou omáčkou a posypaná karamelovým popcornem.

Medová horká čokoláda

Milujete sladké? Pokud ano, pak se vám už určitě někdy zdál sen o čokoládovém království, kde tekla místo vody čokoláda, chodníky byly dlážděné touto oblíbenou pochoutkou a na stromech rostly čokoládové hruštičky. Vlastně všechno ostatní bylo také z čokolády – bílé, hořké, mléčné, ledové a nechyběla tu ani čokoláda medová – dokonalá symbióza dvou lahodných pochutin. Nyní se váš sen stal skutečností. V kavárnách Costa Coffee vyslyšeli vaše přání a nachystali si pro vás Medovou horkou čokoládu. Nechte se unášet jemnou nezaměnitelnou chutí horké čokolády připravené z čerstvého mléka snoubenou s chutí vláčného medu, ozdobenou nadýchanou šlehačkou a zalitou čokoládovou polevou na povrchu.

Javorové cappuccino

Máte raději zimu než léto? Vidíte se už na horách, jak sjíždíte zasněžené vršky? Navnaďte se na tuto pohodovou atmosféru v kavárnách Costa Coffee, kde vám naservírují cappuccino v kanadském stylu – s javorovým sirupem. 
Jestli si chcete osladit život, je lepší použít přírodní sladidla. Jedním z nich je právě javorový sirup, jehož největším producentem je Kanada. Získává se z mízy nejčastěji javoru cukrového, která se navrtá a vytékající šťáva se pak zahustí zahřátím. Co tedy javorový sirup obsahuje? Především vodu a sacharózu, ale taky další látky včetně tolik potřebného draslíku, vápníku, zinku a manganu.
Silné espresso připravené z kávové směsi Mocha Italia s mléčnou nadýchanou pěnou zasněžené zlatým kakaovým posypem a doplněné javorovým sirupem se stane vaší novou závislostí.

A co nesmí chybět? Perníkové Caffé latte!

Okouzlující vůně hřebíčku, badiánu a především skořice ve spojení s jemností kvalitní kávové směsi Mocha Italia si vás naprosto podmaní. Třešničkou na dortu je lahodná nadýchaná šlehačka dozdobená perníčkem. Nic nezahřeje a neuspokojí v zimě chuťové pohárky více než krémové Perníkové Caffé Latte z kaváren Costa Coffee, které si můžete vychutnat nejen z porcelánových hrníčků, ale i z kelímků ze speciální edice s vánočními motivy.