2. listopadu 2016
 | 
Foto: Twocoms / Shutterstock.com
Jednoduché triky, díky kterým vaše oči dokonale vynikou.

Potřebujete přifouknout malé oči

Tajemství: Rozetřete po celém víčku až k nadočnicovému oblouku zlatý stín (světelné odrazy vytvoří dojem většího prostoru kolem zraků). Oko rozšíříte pomocí hnědé tužky, s níž orámujte horní i dolní linii řas od středu oka k vnějšímu koutku, jako byste psala ležaté písmeno V. Líčení zakončete řasenkou, přičemž tahy veďte šikmo směrem ke spánkům.

Chcete, aby oči trendově zazářily

Tajemství: Použijte linky, stíny a řasenku v barvě, která co nejvíc kontrastuje s vaší duhovkou (jako vodítko můžete použít základní kruhové spektrum barev). U zelených očí vyberte fialové líčení, pro modré zraky zase hnědé odstíny a pro čokoládové oči vsaďte na kontrastní námořnickou modř.

Toužíte zamaskovat tmavé kruhy

Tajemství: Zatím neexistuje řešení, jež by vás hnědých pytlů pod očima zbavilo trvale. Můžete si ale pomoct projasňujícím make-upem, který naneste od vnitřních k vnějším koutkům oka a pak přes něj prstem vklepejte růžový korektor. Vnitřní hranu dolního víčka obtáhněte tělovou tužkou, která celou oblast zesvětlí. Na dolních brvách řasenku vynechte.

Chcete, aby vynikl hluboký pohled

Tajemství: Poté, co nanesete korektor, přemázněte víčka rozjasňovačem v odstínu šampaňského. Odpoutáte tak pozornost od váčků pod očima. Aby falešné řasy působily přirozeně, přestřihněte je v polovině a nalepte je na střed horního víčka. Své i umělé brvy překartáčujte řasenkou a nakonec zraky orámujte modrou tužkou, která opticky vyruší začervenání očí.