23. října 2016
 | 
Foto: Profimedia.cz
Jakmile sem jednou přijedete, už se vám nebude chtít zpátky.

Filipíny – Snake Island

Záliv Honda Bay je posetý malými romantickými ostrovy a právě Snake Island je z nich nejzajímavější. Dva kilometry dlouhý klikatý pruh bílého písku svým tvarem připomíná hada a šplouchá tu tyrkysová voda plná pestrobarevných ryb. Byla by ale škoda spokojit se pouze s koupáním, protože podél celého ostrova se navíc skvěle šnorchluje! Na exkurzi po ostrovech v zálivu Honda Bay se vydejte lodí z přístavu Puerto Princessa.

Vezměte sebou: Boty do vody, abyste mohla bez píchání kamínků do nohou pozorovat ryby a korály. Hodit se bude také voděodolný kryt na mobil, díky kterému pořídíte úžasné podvodní fotky.

Lampedusa, IIálie Conigli

Nohy vám tady omývá Středozemní moře, ale cítíte se jako v Karibiku! Pláž s průzračnou vodou a bílým pískem na maličkém jihoitalském ostrově Lampedusa byla uživateli serveru tripadvisor.com vyhlášena nejkrásnější pláží roku 2013. Celá oblast je i přírodní rezervací. Vyzkoušejte šnorchlování, potápění nebo se přebroďte mělkou vodou na ostrůvek Isola dei Conigli, na který připlouvají naklást vejce chráněné želvy karety.

Tip: Vyrazte na vyhlídkovou plavbu lodí. Je velká šance, že z paluby zahlédnete delfíny.

Maledivy, Indický oceán – Atol Raa

Skvělý cíl i pro líbánky! Pláž s jemným bílým pískem omývá teplý průzračný Indický oceán. Letoviska jsou malá, takže se nemusíte bát hlavy na hlavě. Například na ostrůvku Raa najdete jenom jeden turistický resort. Těšte se na nedotčenou přírodu, pláže, které budete mít sami pro sebe, a samozřejmě na kýčovité západy slunce do moře.

Tip: Šnorchlování a potápění. Krásná pláž je chráněna korálovou bariérou.

Lefkada, Řecko – Porto Katsiki

Jedna z nejkrásnějších pláží v celém Řecku se rozprostírá pod vysokými bílými útesy. Přístup je k ní buď z lodi, která vás sem doveze z městeček Vassiliki nebo Nidri, nebo po strmém schodišti od parkoviště. V sezoně ji chce každý vidět, takže někdy bývá přeplněná a nejlepší dobou k její návštěvě je tedy právě září a říjen.

Zpestření: Podívejte se na romantické útesy u majáku Akratas nebo na méně známou pláž Egremni.

Sardinie, Itálie – Poetto

Osm kilometrů dlouhá městská pláž v Cagliari patří k nejkrásnějším ve Středozemním moři. A díky teplému podnebí se tu dá příjemně koupat až do konce října. Jestliže se navíc chcete u moře bavit, jste na správném místě. Podél pláže narazíte na spoustu barů a tanečních klubů, ve kterých skoro každý večer hraje živá muzika.

Užijete si: Vyrážejte k vodě autobusem, který jede podél pláže, a každý den vystupte na jiné zastávce: nejživěji bývá hned u první, poblíž přístavu Marina Piccola. Čím dál od centra města pojedete, tím tišší místa objevíte.