21. října 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Toužíte po plochém břiše, ale klasické cviky vás nebaví? Tak je nedělejte!

Takhle cvičte: Každý druh pohybu provádějte minutu a pak plynule přejděte k dalšímu. Celou sestavu si střihněte nejméně třikrát. Za 15 minut byste měla mít hotovo!

1. Houpačka
Lehněte si na záda, kolena míří k hrudníku. Stehna dlaněmi obejměte a pak plynule přitáhněte nohy co nejblíž k tělu. Zvedněte hlavu a ramena z podložky. Vytáhněte se do sedu, chvíli počkejte a poté se pokládejte zpátky dolů, dokud se nejspodnějším žebrem nedotknete podložky. Nakonec se vyhoupněte zpátky do sedu.

Chcete si to ztížit? Při každém zhoupnutí vpřed se současně pootočte o kousek doprava. Pokračujte, dokud neopíšete celý kruh. Za odměnu se můžete točit na druhou stranu.

2. Kyvadlo
Položte se na záda, kolena zvedněte tak, aby byla přímo nad kyčlemi. Pánev posuňte kousek doleva a pokrčené nohy pomalu pokládejte na druhou stranu. Zastavte je v okamžiku, kdy se žebry začnete oddalovat od podložky (jako na fotografii). Vydržte deset vteřin. Pak vraťte nohy do středu a celý cvik proveďte na opačnou stranu. Pokračujte minutu.

Zůstaňte uvolněná! Abyste cvičila správně a hlavně bezpečně, musíte mít celou dobu povolená ramena i záda a neprohýbat se. Jestli ovšem nedokážete nohy naklonit na stranu, aniž by se vaše žebra přestala dotýkat podložky, můžete cvik obměnit – spodní noha prostě zůstane natažená na zemi.