24. září 2016
 | 
Foto: Shutterstock
A k tomu, abyste se cítila skvěle, vám stačí koupelna, přítel a pár chytrých kosmetických pomocníků.

První krok: Domácí zkrášlovací obřad provádějte večer, kdy víte, že vaši uvolněnou mysl už nebude nikdo vyrušovat. Do vany s horkou vodou zamíchejte pár kapek koupelového oleje. Do vody můžete přisypat i byliny nebo koření – třeba aromatický tymián, rozmarýnu a heřmánek. Dobře vám poslouží také hrst sušených mořských řas, které seženete v prodejnách se zdravou výživou a které z pleti vytáhnou zákeřné škodliviny. Kolem vany rozestavte vonné svíčky a ve vodě alespoň půl hodiny nerušeně odpočívejte.

Druhý krok: Až se budete cítit příjemně uvolněná, kůži omyjte vlažnou vodou a obruste tělovým peelingem a přírodní lufou. Celé tělo jím promasírujte jemnými krouživými pohyby a místa, na která nedosáhnete, přenechte příteli.

Třetí krok: Po peelingu pleť dobře nasává výživu. Pohlaďte ji proto lehkým hydratačním mlékem. Chvíli počkejte, až se vstřebá, a v mazání pokračujte zeštíhlujícím gelem nebo krémem, který krouživými pohyby a jemným štípáním vetřete do kůže stehen, hýždí a břicha. Vyživovací rituál zakončete pořádným nátěrem zpevňujícího krému nebo mléka. Poté se přesuňte do ložnice a požádejte partnera, aby vám provedl uvolňující masáž zad. Závěr večera už přenecháme vaší fantazii.

Tip: Účinný tělový peeling snadno vyrobíte také doma v kuchyni. Do hrnku s hnědým cukrem zamíchejte tři polévkové lžíce olivového oleje. Přidat můžete i drcené vlašské ořechy.