14. září 2016
 | 
Chcete na vlastní oči vidět cestovní plášť z pohádky Arabela nebo se ocitnout přímo v zámecké komnatě Pyšné princezny?

Viděly vaše děti někdy opravdovou váhu hříchů? V obchodním centru Olympia Brno právě odstartovala výstava pod názvem „Svět pohádek“, kde si mohou návštěvníci do 25. září prohlédnout dochované originály kostýmů a rekvizit nejznámějších československých filmových pohádek.

V rámci velké interaktivní výstavy vstoupí návštěvníci do světa československých nebo koprodukčních filmových pohádek. Průřez těmi nejznámějšími přiblíží expozice, ve kterých jsou vystaveny kostýmy z pohádek Tři oříšky pro Popelku, Arabela, Princ a Večernice, Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

K vidění budou pohádkové kostýmy z Barrandov Studia, jejichž autory jsou legendární kostýmní výtvarníci jako např. Theodor Pištěk (získal Oscara za kostýmy k filmu Amadeus), dále Jarmila Konečná, Marie Franková nebo Jan Kropáček. Vedle dekorací, rekvizit a samotných kostýmů, které patří do sbírky českého kulturního dědictví, je pro návštěvníky obchodního centra připraven také doprovodný program.

 

Doprovodné víkendové programy a soutěže

Za nejočekávanější kostýmy celé výstavy lze bezesporu označit originály svatebních a plesových šatů z pohádky Tři oříšky pro Popelku, které nejsou běžně k vidění. Tyto šaty uvidí návštěvníci na výstavě o víkendu 24. a 25. září.

V neděli 25. září od 11 do 18 hodin proběhne zábavný program a soutěž o hodnotné ceny. Hlavní soutěž ve skládání puzzle bude určena pro děti do 15 let v doprovodu rodičů, prarodičů nebo starších sourozenců. Prvních deset nejrychlejších soutěžících postoupí do finále, kde se rozhodne o celkovém vítězi. Ten získá dětský pokoj v hodnotě 50 tis. Kč a odměněni krásnými cenami budou i další soutěžící. Nedělní program pak svou účastí obohatí herec Pavel Trávníček, představitel prince z nejslavnější filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku, který zároveň předá hlavní cenu vítězi. Po celý den bude kromě hlavní soutěže probíhat také stavba čokoládových komínů s charitativním podtextem.