10. září 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Pročistěte tělo od škodlivin, pomůžete nejen zdraví. Detox vás promění v zářivou bytost s krásnou pletí a dobrou náladou

1. Měňte se postupně

Nikdy neměňte styl stravování a denní režim ze dne na den. Toxiny, které se léta usazovaly, se nesmějí uvolnit najednou. Eliminační orgány (například játra, ledviny) se jich nestihnou zbavit a škodliviny se znovu usadí na jiných místech. Takový chaos v organismu by s vámi zamával a projevil se vyčerpáním, ospalostí, možná i bolestmi kloubů, vyrážkou či pupínky. Každou novinku v jídelníčku proto zařazujte, teprve až jste si zvykla na předchozí. Detox není třídenní kúra, ale postupné přijetí změn a ozdravování těla. Jinak nemá smysl.

2. Výčitky vás brzdí

Milujete k snídani kafe a croissant? Mlsná vás bude prohánět dál. Žádné výčitky, když párkrát podlehnete. Pokud detox neuspěcháte, tělo si postupně začne samo žádat zdravější potraviny a pohled na zákusek už vás nerozhodí. Změní se vám chutě. Když si na party dáte pár chipsů, druhý den prostě začnete zdravější snídaní. Chvalte se za každý pokrok, užívejte si, že se ve vašem životě děje něco nového. Dobrá nálada je základ!

3. Ráno se propláchněte

Nepříjemný dech, bílý povlak na jazyku nebo ospalky v očích, to jsou známky, že se tělo v noci čistilo. Ráno ještě detoxikace dobíhá. Neutněte ji vydatnou snídaní, organismus potřebuje především vodu. Ledviny jedou naplno a tekutiny pomůžou s očistou.

4. Vsaďte na zelený životabudič

S prvním jídlem počkejte, až se ozve hlad. Ale nesahejte po ovocném fresh džusu! Hormon inzulin je totiž ráno nejcitlivější, proto se vyhněte sladkým jídlům, ovocný cukr se taky počítá. Připravte si v mixéru zelené smoothie nebo si vymačkejte džus z listové zeleniny.

5. Vyrobte si kefír

Klasické jogurty nebo acidofilní mléka moc nefungují, raději si připravte domácí kefír z nepasterizovaného ovčího nebo kozího mléka ze zvířat, která se pásla na trávě (prodávají farmářské prodejny nebo obchody se zdravou výživou). Jen takové mléko obsahuje vitamin K2, bez kterého se vápník nedostane do kostí a zubů, prospívá díky němu nervový systém a působí jako prevence srdečních chorob. Fermentací (kvašení) navíc v mléce narostou miliardy tělu prospěšných bakterií. Změnu v trávení ucítíte okamžitě!