16. srpna 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Vyzkoušejte naše tipy na domácí pleťové masky.

Vyzkoušejte několik jednoduchých letních peelingů, které vám díky svým kyselinám a hromadě vitaminů šetrně pomůžou s péči o pleť. 

1. Meruňky a papaya
Pro tento jednoduchý a účinný peeling potřebujete mix z půlky zralé, na kaši rozmačkané papáji a hrsti meruněk, které také rozmačkejte na kaši. Pak už jen stačí přidat lžíci medu. Pastu nechte působit na obličeji 15 minut, a poté kruhovými pohyby promasírujte. Oplachujte studenou vodou.

2. Rajčata a mandle
Pokud máte mastnou pleť, pomůže vám směs z půlky šálku rajčatové dužiny a jedné čajové lžičky čerstvě drcených mandlí. Jemně masírujte a pak nechte působit ještě 20 minut.

3. Mléko a rýže
Vyzkoušejte tradiční asijský recept na skvělý peeling. Udělejte si kaši z tučného mléka a rýže, kterou masírujte obličej 10 minut. Rozhodně nekupujte nízkotučné mléko. Nepasterizované je také lepší varianta.

4. Banán a ovesné vločky
Pro tuto super letní masku potřebujete zralý banán a drcené ovesné vločky. Použijte půl šálku kaše z banánu a přidejte 1 lžíci medu a 1 lžíci ovesných vloček. Tento přírodní peeling působí rychle, takže jej po pouhých 5 minutách jemné masáže můžete odstranit studenou vodou.