31. července 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Podtrhněte svůj půvab účinnými kouzly s exotickým ovocem. Fungují na jedničku.

Citron pro sexy dekolt
Kyselý žluťásek je vyložený kosmetický odborník. Jeho šťáva použitá v jednoduchých maskách stahuje póry a vypíná pleť, kromě toho má také mírně zesvětlující účinky. A oboje je ideální pro péči o dekolt. Chcete-li mít hluboký výstřih u plesových šatů bez jediné chybičky, našlehejte jeden až dva vaječné bílky, smíchejte se šťávou z půlky citronu, naneste na pokožku a nechte zaschnout. Poté smyjte vatovým tamponkem a vlažnou vodou.

Avokádo proti vráskám
Doslova vitaminová bomba je hruškovitý plod původem z Mexika. Navíc avokádo oplývá velkým množstvím prospěšných esenciálních mastných kyselin, takže je přímo předurčené k tomu, aby vrátilo pleť do formy a zahladilo stopy únavy i jemné vrásky a první známky stárnutí. Využijte ho jako rychlou první pomoc, kdykoli potřebujete pleť rozzářit, zregenerovat a pořádně hydratovat. Stačí rozmačkat avokádo vidličkou, přidat trochu bílého jogurtu, případně i medu a tuto výživnou zklidňující kaši nanést na čtvrt hodiny na obličej.

Ananas na dokonalou pleť
O tom, že ananas obsahuje enzym bromelin, který pomáhá s hubnutím, jste už možná slyšeli. Stejná látka ovšem skvěle působí i na vaši pleť. Bromelin štěpí bílkoviny a pomáhá tak uvolňování odumřelých pleťových buněk. Drastický peeling tak můžete nahradit podstatně šetrnější ananasovou procedurou, díky níž získáte stejně sametově hladkou pokožku. Očistěnou pleť (na tváři, ale i na krku či dekoltu) jednoduše potřete ananasovou šťávou. Po pár minutách omyjte vlažnou vodou.