12. srpna 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Zůstaňte krásná, ať už vyrážíte do luxusního hotelu, nebo pod stan!

Pokud si zapomenete vzít s sebou šampon na dovolenou v Paříži, znamená to jenom jeden zábavný nákup navíc, ale když jste na karibském ostrově hodinu cesty k nejbližšímu minimarketu, budete nucena mýt si vlasy mýdlem, což rozhodně není nic povznášejícího…

POD STANEM
Kempování může být náramná zábava a byla by škoda si ji odpírat jen proto, že teplou vodu najdete (v lepším případě) ve společných umývárnách. Polním podmínkám nejlépe prospívá přirozená krása. S půlcentimetrovým štukem na tváři, dramatickými očními linkami a gelovými drápy budete v přírodě působit jako zjevení z jiné planety. Dovolená pod stanem je skvělá příležitost se uvolnit a nebrat vzhled příliš vážně. Na druhou stranu, cítíte-li se bez make-upu jako nahá, není třeba se ho vzdát, pouze zachovat střídmost.

Suchý šampon je váš spojenec číslo jedna. Nejenže vyřeší nadbytečnou mastnotu, ale dodá objem a texturu, takže pak vlasy stačí jen stáhnout do ležérního drdolu. Naopak nechte doma fén a žehličku na vlasy, a to i pokud je v kempu dostupná elektřina.

Nutností je denní krém s UV filtrem, jelikož většinu dne strávíte venku. Zbytečnou zátěž v batohu představuje speciální péče jako oční krém či sérum. Večerní toaletu budete nejspíš provádět potmě ve stanu, takže nejlepší volbou je ‚víceúčelový‘ přípravek, který poslepu namažete na celý obličej.

Budou se vám hodit čisticí ubrousky, které setřou zbytky opalovacího krému, líčení a potu. Jejich použití je tak jednoduché, že ho zvládnete i padající únavou po náročném dni a ušetříte si otravnou návštěvu veřejné umývárny.

Z líčení si docela dobře vystačíte s korektorem a tvářenkou. Korektor zakryje nedostatky a tvářenka okamžitě vykouzlí zdravě prozářený obličej, ideální je krémové či tekuté složení, které se dá použít i jako rtěnka či oční stíny. Tekutý make-up nechte doma, jeho nanášení je náročné na čas i podmínky, se rtěnkou zase budete vypadat ‚zmalovaně‘. Před cestou zvažte barvení řas, abyste se obešla bez řasenky. Ta se ráda rozmazává, a pokud zvolíte voděodolnou, nadřete se při odličování.