26. července 2016
 | 
Foto: Nespresso
Váš ranní šálek kávy může být 2 v 1: denní dávka kofeinu a lahodný dezert zároveň!

První doušek kávy po ránu je šťastnou chvilkou čiré radosti. Aby si mohli milovníci kávy na celém světě tuto chvilku vychutnávat o něco déle, rozšířili kávoví odborníci Nespresso repertoár značky o novou stálou kávovou směs – Envivo Lungo.

Intenzivní chuť směsi Envivo Lungo se rovněž skvěle hodí k přípravě sladkých variant káv. Inspirujte se recepty odborníků Nespresso, které uspokojí i mlsné jazýčky.

BANÁNOVO-KARAMELOVÝ DEZERT

Ingredience:
1 kapsle Envivo Lungo Grand Cru
120 ml mléka
20 ml smetany
1 cl karamelového sirupu
Surový třtinový cukr
1 mini banán

Postup:

Do velkého šálku připravte kávu Envivo Lungo. Přidejte 20 ml smetany. V nádobě se širokým hrdlem napěňte 120 ml teplého mléka s 1 cl karamelového sirupu. Do šálku přidejte mléčnou pěnu. Ozdobte surovým třtinovým cukrem, který jste předtím nechali zkaramelizovat. Poklaďte plátky malého banánu a znovu pokapejte zkaramelizovaným třtinovým cukrem.

KOŘENĚNÁ VÍDEŇSKÁ KÁVA
Ingredience:
1 kapsle Envivo Lungo Grand Cru
4 cl spicy sirupu
1 čtvereček čokolády
1 červená chilli paprička na zdobení

Postup:

Připravte kávu Envivo Lungo. Smíchejte 4 cl spicy sirupu s 50 cl šlehačky a připravte chantilly krém. Chantilly krémem naplňte šálek. Navrch nastrouhejte čokoládu a ozdobte červenou chilli papričkou.

Zásobu kávy Nespresso a kávovar Nespresso Pixie Clips můžete získat, když se zapojíte do soutěže na nespresso.jenprozeny.cz.