26. července 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Od nohou krásných pevných nožek vás dělí jenom jedna židle a tahle sada cviků!

Žhavá úhlopříčka

1. Postavte se na levou nohu, rukama se zapřete o opěradlo židle a pravou nohu zanožte. Špička se dotýká země, zatímco levá noha je vytočená špičkou k židli.

2. Pokrčte pravou nohu, zvedněte ji nad úroveň pasu a špičku propněte. Zároveň se levou rukou zapřete o sedák židle. Zopakujte desetkrát ve třech sadách a vyměňte strany.

Karate kop

1. Začněte v podřepu a obě nohy lehce pokrčte. Kolena držte nad prsty nohou, chodidla vytočte do strany. Pro udržení rovnováhy se přidržujte opěradla židle.

2. Narovnejte se z podřepu a vykopněte levou nohu do strany do výšky boků. Nepropínejte špičky! Zacvičte tři sady po deseti opakováních a pak vyměňte nohy.

Paví tanec

1. Postavte se vedle židle, pravou rukou se jí chyťte o opěradlo a levou se zapřete v bok. Zatněte břicho.

2. Propněte špičku levé nohy a celou ji lehce zvedněte do strany. Ramena držte rovně. Po krátké výdrži zopakujte ještě devětkrát a po třech sériích vyměňte strany.

Stehenní holubička

1. Postavte se za židli a rukama se přidržujte opěradla. Pokrčte pravou nohu před tělo a propnutou špičkou miřte na sedák židle. Chodidlo nepokládejte.

2. Pravou nohu vytáčejte a propněte ji za tělo. Chodidlo je otočené do strany. Zacvičte tři sady po deseti opakováních a vyměňte strany.

Prodlužte si nohy

Během cvičení si představujte, že vás někdo tahá za chodidlo. Nohy se tak lépe protáhnou a prodloužíte si na nich svaly!