13. července 2016
 | 
Všechno to začalo před více než 150 lety...

1868

Alexandre Napoléon Bourjois vytvořil kolekci Rouge Fin de Théâtre, první suchý make up, který se naprosto vymykal líčidlům, která se používala v té době. Tato technologie zvaná „Fard-cuit“ (zapečený-ruměnec) zůstala dosud exkluzivním zpracováním, které nebylo nikdy odhaleno.

1870

Francouzská akademie Medicíny rychle vydala kolky na schválení všech kosmetických produktů značky Bourjois.

1879

Líčení se z laboratoře dostalo do města! Stále představované v malých, kulatých baleních z kartónu, byly Little Round Pot pojmenovány každá po svých barevných odstínech. „Rouge rosette brune“ byl jeden z prvních.

1950

Balení následovalo technologický vývoj a kartón byl nahrazen plastem, v barvě kopírující samotný odstín.

1966

Balení Little Round Pot bylo uhlazenější a logo Bourjois bylo graficky znázorněno se dvěma propletenými písmeny B, ve zlatém provedení.

1975

Design zůstal nezměněn, jen logo dostávalo modernější podobu, ve tvaru květiny, a obsahovalo číslo odstínu, stále vyobrazené ve zlaté barvě.

1990

„Květinu“ nahradil název značky Bourjois, tentokrát ve stříbrné barvě. Barva balení se zachovala, ale tvářenky se přejmenovaly na „Pastel Joues“.

1993  Do balení byl přidán aplikátor pro praktičtější líčení.

2010 Značka Bourjois uveřejnila limitovanou edici tvářenek: “Bourjois fęte Paris!”. Tato kolekce si pohrává s pařížským a ženským stylem, balení zachycuje symbolické městské monumenty.