22. června 2016
 | 
Město na elektrokole? Zábavněji, rychleji a v suchu

„Ten novej, to je sympaťák. Každý ráno jezdí do kanclu přes celou Prahu. A představ si, nikdy jsem ho neviděla v elasťákách a splavenýho jak koně. Vždycky je vysmátej a v pohodě. Jak to ten chlap dělá?“ ptají se zcela jistě kolegyně většiny pracujících majitelů elektrokol. My víme. Spojují příjemné s užitečným, udržují se v kondici a ani se nezadýchají. Jezdí na elektrokolech.

Nejsme sice v Nizozemsku, ale…

…přesto kol ve městech prudce přibývá. Zvláště těch s baterií pod sedlem nebo v rámu. Není to jen póza. Podle Lukáše Bárty ze značky Apache, která je největším výrobcem elektrokol v České republice, Apache využívají jejich majitelé pěti velkých výhod:

1. S elektrokolem jste svobodní. Snadno se vyhnete dopravním zácpám, nemusíte spoléhat na jízdní řády hromadné dopravy, bez potíží zvládnete kopečky a kopce. Protože i ty ve městě jsou.

2. S elektrokolem jste čistí. A tím nemyslíme pouze fakt, že nepropotíte cestou do práce košili. Elektrokolo na rozdíl od motorky, mopedu nebo auta neznečišťuje životní prostředí a neobtěžuje okolí hlukem.

3. S elektrokolem jste bez papírů. Nepotřebujete řidičák, platit povinné ručení ani kolo registrovat.

4. S elektrokolem jste spořiví. Rozhodně víc, než kdybyste cestovali každodenně osobním vozem nebo na babetě. Je dokonce spočítáno, že kilometr jízdy na elektrokole vyjde na pouhých 6 haléřů.

5. S elektrokolem jste šlank. Ačkoli vám při jízdě pomáhá výkonný motor, stejně se bez šlapání do pedálů neobejdete. Žádné elektrokolo nejezdí samo. A aktivita při nižší tepové frekvenci, jak známo, podporuje spalování tuků lépe než krátká aerobní zátěž.