8. června 2016
 | 
Vázací sandály jsou módním hitem letošního léta.

Do svých jarních prestižních přehlídek je zařadili i takoví giganti světových mol, jako Valentino, Prada a další.

Jde o prověřený druh obuvi, který vychází z tisíciletých tradic antického Říma (proto se jim občas říká také „gladiátorky“).  Staří Římané v nich i díky jejich vlastnostem ovládli větší část Evropy.

V ČR a SR nedávno vzniklo zastoupení zajímavé španělské značky Sandály RIBBONS. Ta přináší moderní a designově atraktivní verzi dámských vázacích sandálů ve formě určité „skládačky“.  Hlavní výhodou RIBBONS je, že cenově dostupné barevné stuhy (99 Kč / 1 pár) se dají rychle převázat. Stačí si proto pořídit několik barev stuh dle svého šatníku a převázat je. Snadno si pak vytvoříte úplně nové boty v jiné barvě. Vždy se tím sladíte se svým aktuálním oblečením. Všechny části (podešve, stuhy a šperky) se dají dokupovat samostatně či postupně.

Stuhy se navíc dají uvázat různými způsoby (video-návody s tipy na vázání najdete na webu) – tím ještě znásobíte možnosti jejich vzhledu. Existuje až několik stovek jednotlivých variant (!), jak si RIBBONS zkombinovat a uvázat.

Nespornou výhodou je jejich praktičnost: na dovolenou si nemusíte brát několikeré boty ke každému oblečení. Stačí jedny RIBBONSky a k tomu několik barevných stuh a pár šperků, které pak měníte. S RIBBONS si nesete celý botník v kapse.

Podešve mají mírně zvednutou patu (nejde o barefoot). Vyrábějí se ve velikostech 34-43 (číslování EU). Jsou z odolné pryže, potažené na dotek velmi příjemnou látkou. RIBBONS jsou vzdušné a velmi pohodlné i po celodenním nošení.

Hladké hedvábné vyměnitelné stuhy mají délku 150 cm. Obsahují lycru, tj. jemně pruží – na nohách je prakticky vůbec necítíte. Momentálně jsou stuhy k dispozici ve 14 módních barvách.

Sandály lze navíc ozdobit kvalitními šperky (18 druhů). Některé z nich jsou vyrobeny v ČR: například krásné skleněné perle z Pojizeří, které se dekorují ryzím stříbrem či zlatem. Vyrábějí se tradiční českou sklářskou metodou starou 150 let. Standardem u RIBBONS je galvanizace rhodiem, tj. nejkvalitnějším a nejnákladnějším typem pokovení kovových součástí šperků.

Sandály RIBBONS jsou moderní letní obuv, která vám ušetří peníze. Tyto sexy boty si sestavíte sami – záleží jen na vašem vkusu či šatníku. Za cenu jednoho běžného páru obuvi získáte s RIBBONS hned celou řadu možných modelů v různých kombinacích – na každý letní den tak můžete mít jiné sandály.

Fakt, že jde o obuv od kvalitního španělského výrobce (má všechny potřebné atesty EU), je už jen třešinkou na dortu této barevné, praktické a hravé novinky.

Sandály RIBBONS s jedním párem stuh stojí od 899 do 1249Kč, každá další barva stuh jen 99 Kč. 1 pár kvalitních šperků pořídíte od 199 do 349 Kč.

Eshop: www.sandaly-ribbons.cz