18. května 2016
 | 
Foto: weheartit.com
Nemusíte pokaždé chodit do salónu. Takovouhle péči zvládnete i doma.

Ústní voda vás zbaví odumřelé kůže
S pemzou to trvá celkem dlouho a ještě si můžete zbrousit zdravou kůži. Vyzkoušejte jednoduchý trik: 1/4 šálku Listerine, 1/4 šálku bílého octa a 1/2 šálku teplé vody. Smíchejte tyto tři přísady a namočte své nohy na 10 minut. Odumřelou kůži bude mnohem snažší odstranit.

Zbavte se zažloutlých skvrn z nehtů
Pokud používáte červené a tmavé laky, určitě jsou vaše nehty nehezky zbarvené. Namočte je do směsi vody, citrónové šťávy a sody. 

Změkčete pokožku pivem
Pivo je skvělé pro vaše nohy. Obsažené kvasnice změkčí kůži a alkohol působí jako antiseptikum. Namočte své nohy do teplého piva. Během pouhých několika minut změknou a lépe se vám budou odstraňovat mozolnatá i ztvrdlá místa.

Lak vydrží déle s bílým octem
Jednoduchým fíglem, jak prodloužit životnost laku na vašich nehtech, je ocet. Naneste jej na tampónek nebo bavlněný hadřík a přetřete jím nehty. Nechte absolutně uschnout a můžete lakovat. Nezapomeňte však na základní nátěr.

Při lakování použijte vazelínu
Vyzkoušejte jednoduchý trik, který zaručí, že si nenalakujete i kůžičku kolem nehtů. Lehce ji potřete vazelínou. Ta nedovolí laku přilnout a po zaschnutí na nehtech jen okolí lehce otřete.