1. března 2016
 | 
Vaše noční můra – čelo poseté zarudlými pupínky nebo „beďar“ uprostřed nosu. O akné se toho unapovídalo a napsalo mnoho.

V současné době ale probíhá výzkum, který se snaží zjistit, co všechno má na akné vliv, aby se mohlo účinně léčit. Chceš pomoci vyhrát boj proti tomu, co tě denně nebo čas od času dokáže pořádně potrápit? Staň se součástí studie, mrkni se a vyplň krátký dotazník – www.mojeanketa.cz/pruzkum/247295908/. Díky tobě budou mít lékaři o akné mnohem jasněji. Odměnou ti bude hladká pleť bez nepříjemných uhříků.

Jaké zatím ovšem o akné kolují mýty? 

ČOKOLÁDA ZPŮSOBUJE AKNÉ
Jednu dobu se médii šířily zvěsti o negativním působení konzumace čokolády na naši pleť. Nicméně nebyla prokázána žádná souvislost mezi stravou a výskytem akné. Takže dobrá zpráva: můžete si dopřávat i zatracovanou čokoládu nebo hranolky, protože nejsou příčinou akné. Zdravý životní styl včetně vyvážené stravy bohaté na vitamíny a bílkoviny je v boji proti akné ovšem na místě.

OPALOVÁNÍ VYČISTÍ PLEŤ
Jistou logiku může mít tvrzení, že nám s akné může pomoci sluníčko, které má mnoho blahodárných účinků. Jenže opalování jen tlumí zánět v kůži a zakrývá zarudnutí, které akné způsobilo. Uhříky díky tomu bohužel nezmizí. Vlivem slunění bude pokožka příliš suchá a podrážděná, což může zvýšit tvorbu pupínků v budoucnosti.
Opalování se nedoporučuje v případě užívání určité léčby. Obecně platí, že je nejlepší zůstat mimo dosah slunce. Používejte klobouk, sluneční brýle a opalovací krém s ochranným UV faktorem mezi 40 a 50. Poohlédněte se po produktech, které neucpávají póry nebo nejsou komedogenní. Vyhněte se také opalovacím olejům.

 

KDYŽ MÁTE AKNÉ, NESMÍTE POUŽÍVAT MAKE-UP
Pokud trpíte na zarudlé pupínky, rozhodně nejste diskriminování tím, že nemáte dovoleno krášlit se make-upem. Nepoužívejte však mastnou kosmetiku (make-up), ale poohlédněte se po produktech, které neucpávají póry nebo nejsou komedogenní na bázi BB krému.