3. února 2016
 | 
Foto: Facebook.com
Celý den vás nosí, kam si umanete a odpočinek si určitě zaslouží.

1. Zahřejte je

Napusťte si do lavorku teplou vodu, přisypte trochu mořské soli a s na­močenýma nohama relaxujte alespoň deset minut. Máte-li zahrádku, využijte třeba květ měsíčku, šalvěj, levanduli či okvětní plátky růží. Rostlinky vodu provoní a uvol­ní vaše unavená chodidla. Lak z nehtů odlakujte ještě před ponořením do vodní lázně.

2. Obrušujte

Rozehřáté nohy ještě ve vodě obruste pemzou. Po horké koupeli je zrohovatělá kůže změklá a snadno ji odstraníte. Zaměřte se na paty, ale nevynechejte ani okolí nehtových lůžek. 

3. Upravujte

Nehty zkracujte stejně jako na rukách. Nejprve nůžkami nebo kleštičkami, poté jemným, nejlépe skleněným pilníkem. Bolestivému zarůstání nehtů předejdete, když je zastřihnete dorovna. Kůžičku jemně zatlačte pomerančovým dřívkem, aby vám nepřekážela při lakování.

4. Masírujte

Po koupeli dopřejte svým nohám výživu v podobě speciálního krému nebo vonného olejíčku. Změklá pokožka je ideálně připravená, aby vstřebala všechny zvláčňující látky, které zabrání jejímu rohovatění. Vyzkoušet můžete i masku na nohy, peeling nebo pečující zábal.

5. Barvěte

Pověstnou třešinkou na dortu budou pečlivě nalakované nehty. Jako první aplikujte bázi, abyste tak předešla zažloutnutí, a pak už vybírejte podle nálady. Letí jasné barvy, metalické efekty a třpytky. Vůbec neplatí, že lak na nohou musí být stejný jako ten na rukou. Dbejte jen na to, aby se barvy mezi sebou vysloveně netloukly. Na doladění použijte opravné pero, kterým odstraníte nevzhledné přetahy okolo nehtů. A můžete vyrazit!