27. ledna 2016
 | 
A víte, jak ji udržet zářivou?

Někdo dává přednost kombinaci více barev, jiný má rád barvy tmavší a nenápadné. A pak se jednou probudíte a vyberete takovou variaci, která vás samotné překvapí. To vaše nálada a intuice vybírá v šatníku, protože každá barva má určitou symboliku a dokáže povědět mnohé o své nositelce. Řekněme si něco málo alespoň o těch nejčastěji se vyskytujících barvách v šatníku.

Bílá nevinnost
Málokdy potkáte na ulici ryzí „bílou paní“, ale kombinace bílé s dalšími barvami přináší vždy své ovoce. Bíla je symbolem čistoty, pořádku, světla, nevinnosti, svobody a nových začátků. Pokud ji máte v oblibě, jistě si potrpíte na řád a pořádek. Její nositelka je radostná osoba často s mírnou a uvážlivou povahou.

Černá elegance
Anarchistky, metalistky nebo stoprocentní „elegánky“? Černá barva je ta pravá pro ně. Působí slavnostně a současně tajemně. Černá však může současně vyjadřovat i smutek a zasmušilost. Pozor tedy, ať se jí neobklopíte příliš. Převládá černá ve vašem šatníku? Vaší výhodou je, že nový kousek oblečení – ať je jakékoliv barvy – nebudete mít potíže barevně sladit.

Milovníci černého oblečení dobře vědí, že udržet černou černou není jen tak. Praním v univerzálním prostředku tmavé barvy blednou a mění se do šeda, proto černou perte vždy zvlášť, ideálně převraťte naruby, dodržujte teplotu předepsanou výrobcem a pro měkkost a vůni prádla můžete přidat aviváž Bony Glamour Black určenou speciálně pro černé prádlo. 

Šedá myška
Tradiční představa o šedé je její nenápadnost a neutralita. Šedá se drží trochu zpátky, ale spíš jen zvažuje všechny možnosti, čímž může budit dojem ostýchavosti. Představuje rovnováhu mezi bílou a černou, zjemňuje, tlumí napětí výrazných barev. Stejně jako černá snese kombinaci s většinou barev, krásně s ní vynikne například teple červená.

Vášnivá červená
Sexy a plná energie a lásky – taková je červená. Máte ji v oblibě? Dynamika, podnikavost a víra ve své schopnosti, to jsou jistě vlastnosti, které vám nechybí. I malý doplněk v červené barvě dokáže krásně oživit tmavý kostým nebo šaty.

Námořnická modř
Vyváženost, věrnost a harmonie, klid jako vodní hladina – to přináší modrá barva. Moudrou barvu preferují ženy klidné, s jemnými city avšak současně silné a praktické. Buďte s ní však opatrná, v nadměrném množství může podpořit smutek a melancholii.

Fialová
Fialová je kombinací modré a červené, nese si tedy současně energii červené i mírnost modré. Její nositelka je osobitá i melancholická, přitom tajemná a spíše uzavřená, současně může mít sklony k dramatičnosti.

Klidná zelená
Pohoda, klid a rodinná atmosféra – to můžete čekat od ženy v zelené. Zelená barva symbolizuje životodárnou energii přírody, je barvou růstu a naděje. Zelenou volte pro náročný pracovní den, kdy potřebujete vybalancovat napětí.

Slunce ve vašem oblečení
Věčným optimistkám, milovnicím opalování a léta, těm určitě v šatníku žlutá nechybí. Kde je veselí a radost, tam najdete žlutou. Její nositelky jsou velmi otevřené a přátelské, nudit se s nimi nebudete. Pokud potřebujete trošku optimismu a radosti, je to barva právě pro vás. Žlutá zahání smutek, ale pozor, pokud to s ní přeženete, může vám přivodit pozornosti více než byste očekávali.

Mezi žlutou a červenou
Oranžová symbolizuje vstřícnost a přátelství. U její nositelky často najdete pevnou vůli, spoustu energie a přátelství, s touhle osobou se konfliktů bát nemusíte. Do čeho se pustí, tam dá spoustu vášně a nasazení, což ocení její přátelé i kolegové.

Tip na závěr: Nechte vaše barvy zářit
Každá barva je krásná, ale aby zářila, musíte o ni pečovat. Není to složité, stačí dodržovat pár zásad při praní:
– Dohromady perte jen prádlo podobných barev a podobného materiálu.
– Neodstřihujte štítky z oblečení. Když si nebude vědět rady, najdete zde vždy pokyny, jak o konkrétní kousek pečovat.
– Kazí váš oblíbený kousek skvrna od vína, kávy, ovoce… co nejrychleji použijte Jaso comfort na skvrny – pomocníka účinného už při nízkých teplotách.