20. ledna 2016
 | 
Dlouhá zima oslabuje váš imunitní systém, dodejte mu potřebnou sílu.

Prvním krokem k očistě je změna jídelníčku, hlavně jeho odlehčení. Zde své stravy vyřaďte maso, cukr, solte co nejméně a zapomeňte na alkohol. Minimálně dvakrát týdně jezte ryby doplňené velkým množstvím zeleniny. Vše podpoříte pitným režimem – minimálně 1,5 l vody.

V průběhu měsíce si udělejte kúru z ostropestřce mariánského (o jeho užívání se raději poraďte v lékárně, může snižovat účinek některých léků), jednu polévkovou lžíci zalijte litrem vroucí vody a nechte 15 minut vylouhovat. Pijte během celého dne nebo po jídle.

Obden střídavě pijte šťávu z mrkve a červené řepy v poměru 1:1 nebo šťávu z jednoho citronu smíchanou s vodou (asi 200 ml), do které přidáte lžíci medu a lžíci olivového oleje – vše umixujte. Šťávy pijte nalačno 20 minut před jídlem.

Papája, grep a pomeranč

Rozmixujeme 200 g papáje s jedním pomerančem a půlkou grepu. Doplníte tak vitaminy a nastartujete očistný proces. Doporučujeme vypít dvě sklenice denně.

Pepř, javorový sirup a limetka

Do sklenice s horkou vodou přidáme 2 čajové lžičky limetkové šťávy, špetku kajenského pepře,  lžičku javorového sirupu a vše důkladně promícháme. Tělo se tak začne zbavovat toxinů.

Citrón a pepř

Ve skleničce s vlažnou vodou smícháme půlku čajové lžičky černého pepře a 2 čajové lžičky citronové šťávy. Pijte minimálně dvě sklenice denně – ráno a večer.

Jablka a mrkev

Dvě šťavnatá zelená jablíčka rozmixujeme se 4 mrkvemi a přidáme půl sklenice vody. Lahodný džus můžete vypít i jako odpolední svačinku.