27. prosince 2015
 | 
Docent Jan Měšťák bude jednou z osobností, které se rozhodli podpořit akci Den, kdy se budu mít ráda.

Ta proběhne 16. ledna v obchodním domě Atrium Flora od 13 hodin. Celé odpoledne bude plné přednášek, workshopů, dárků a hýčkání. Docent Jan Měšťák bude navíc přímo na místě v diskrétní zóně zdarma poskytovat konzultace, na které se běžně čeká měsíce. Co si myslí o sebevědomí českých žen? Jak může změnit život ženy plastická operace? A co si na sobě ženy nechávají změnit nejčastěji?

5 otázek pro docenta Jana Měšťáka

Proč jste se rozhodl podpořit akci na zvýšení sebevědomí českých žen?

Akci velmi vítám, protože právě dostatečné sebevědomí, při ostatních jejích kvalitách, dokresluje osobnost ženy. Osobnost, která nachází své uplatnění v profesním, společenském i osobním životě.

S čím se na Vás ženy nejčastěji obrací?

Tady záleží hlavně na věku žen. V postpubertálním období jsou to především operace nosů, liposukce a zvětšovací operace prsů, později, například po porodu, modelace a případně jejich redukce a korekce stěny břišní, u žen starších čtyřiceti let potom operace očních víček, což je nejčastější operace kosmetických vad obecně, dále přichází v úvahu facelfting, ale i rinoplastiky, modelační a zvětšovací operace prsů apod.

Jak ženu změní, když si splní sen o lepším poprsí, menším nosu apod.?

Na základě mé více než čtyřicetileté klinické praxe mohu jednoznačně potvrdit, že po úspěšné estetické operaci vrozené či získané kosmetické vady život žen se zásadně změní a získává zcela jiné a to pozitivní parametry. Mohl bych uvést zde mnoho příkladů o opět šťastném rodinném životě, například po přirozeném zvětšení prsů, které byly po kojení malé a povadlé, kdy žena najednou září jak „sluníčko“, není popudlivá na děti a i k manželovi se chová nezvykle vlídně, jak mně po několika měsících potvrdil její muž. Stejně až neuvěřitelné změny v získaném sebevědomí nastávají u dívek a žen po dobře provedené rinoplastice. Jejich projevy po sejmutí sádry a pohledu na „nový nos“ jsou někdy až velmi dojemné. Neméně významné z hlediska znovu nabytí sebevědomí jsou i rekonstrukce prsů u žen po jejich odnětí pro vážné onemocnění. A to bych mohl pokračovat o znovunabytí radosti ze života po operaci víček, obličeje či jiných kosmetických vad.

Jak dlouhé máte čekací doby na konzultaci přímo k Vám?

V současné době mám pětiměsíční čekací doby na konzultaci.

Na co se od Vás ženy mohou těšit na Dni, kdy se budu mít ráda?

Opět jim připomenu, že ženy jsou pro nás muže vždy krásné a to bez ohledu na jejich věk.

Jan Měšťák