16. prosince 2015
 | 
JEDEN DEN S DUŠÍ A BŘICHEM ITALA

Zpomalte! Zastavte se! Staňte se na den Italem a dopřejte si požitek z italské gastronomie v předvánočním čase. 

Jak moc se italská kuchyně umí předvést během dne, ráno má velmi pomalý rozjezd. Po cappuccinu a kousku sladkého pečiva, ideálně někde na baru, se rozchází Italové do práce a chystají své chuťové buňky na další jídla dne. Oběd už je ale něco úplně jiného, to přichází na scénu opravdové klasiky, které jen tak z módy nevyjdou. Pojďte zažít jeden den s duší a „břichem Itala“.

 

Pizza – italská celebrita i o vánočních svátcích

„Základ pizzy alla Romana je tenký korpus, slabé těsto a zásadně čerstvé suroviny,“ představuje jeden z druhů pizzy šéfpizzař restaurace Alforno Antonio Barba, který je mistr ve svém oboru a přípravu těsta podmiňuje aktuálnímu počasí. Naše restaurace se zaměřuje právě na italskou kuchyni z pece, kromě pizzy pečené v peci na dřevo tady také připravujeme další pokrmy od masa, které je zároveň šťavnaté, i s vypečenou kůrkou na povrchu, přes těstoviny, typickou focacciu, domácí chléb a samozřejmě i dezerty, doplňuje šéfkuchař restaurace Petr Dlouhý.

Noční hodování i lehká večeře

Večer už není naštěstí, kam chvátat, před sebou má člověk už jen volný čas, který se nejlépe tráví u dobrého jídla a vína ve společnosti rodiny a přátel.

„Přijdou-li k nám Italové, začínají předkrmem antipasti, pokračují poloviční porcí těstovin, pak následuje maso nebo ryba a na závěr samozřejmě ještě dezert,“ říká o tradiční italské hostině Giovanni Andrea Bernardini, šéfkuchař restaurace Aldente, jejíž zaměření jsou tedy čerstvé těstoviny vlastní výroby. Menu tady ale jde napříč celou italskou kuchyní s jedinou výjimkou pizzy. Naopak nechybí speciality z čerstvých ryb, hovězího a vepřového masa přímo z Toskánska.

„Těstoviny jsou v Itálii číslo jedna. Nejoblíbenější jsou spaghetti s mořskými plody, s bazalkovým pestem nebo carbonara. Vyrábíme si ale i další druhy včetně plněné pasty nebo bramborových noků,“ dodává Giovanni.

 

Itálie i bez letenky

Italská kuchyně patří mezi celosvětovou špičkou a upřímně, není se čemu divit. Pokud už ale vyhledáváte letenku a hotel, nemusíte chvátat, stačí hledat po Praze. Restaurace Aldente nebo Alforno nabízí kompletní zážitek z italské gastronomii od rána až do večera.

Nejtěžším úkolem tak zůstává rozhodnout se, na co máte chuť.

Doporučujeme z jídelního lístku: 

Aldente

TAGLIATELLE S KREVETAMI, ČERSTVÝMI RAJČÁTKY A BAZALKO

MALTAGLIATI S KACHNÍM RAGÚ

HOVĚZÍ TAGLIATA  NA ROZPÁLENÉ PÁNVI SE ZELENÝM PEPŘEM, ROZMARÝNEM A OPEČENÝMI BRAMBORY

Alforno

PIZZA TARTUFATA (RICOTTA, KUŘECÍ JÁTRA, LANÝŽOVÁ PASTA, RUKOLA, VEJCE, GRANA PADANO)

TORTELLONI PLNĚNÉ KRÁLIČÍM RAGŮ S RESTOVANÝMI PRAVÝMI HŘÍBKY, TYMIÁNEM A HOBLINAMI PARMAZÁNU

OSSOBUCO ALLA MILANESE – TELECÍ KOLÍNKO NA ČERVENÉM VÍNĚ A ZELENINĚ SE ŠAFRÁNOVÝM RISOTTEM

BUON APETITO,  ALDENTE, ALFORNO!