1. prosince 2015
 | 
Čeští barmani patří ve světě k těm nejproslulejším.

V posledních letech u nás také vzniká spousta stylových barů, které podávají sofistikované drinky z kvalitního alkoholu a snaží se pozvedat českou barovou a koktejlovou kulturu. Podlehněte této vlně i vy a umíchejte si doma lahodné drinky z dostupných ingrediencí! 

Johnnie Ginger

Nejspíš víte, že zázvor působí preventivně proti chřipce, podporuje chuť k jídlu a má relaxační i afrodiziakální účinky. Věděli jste ale, že jeho exotická chuť se skvěle doplňuje s pronikavou chutí skotské whisky? Vychutnejte si tuto kombinaci v osvěžujícím drinku Johnnie Ginger!

Na jednu porci budete potřebovat:

4 cl Johnnie Walker Red Label
12 cl Ginger Ale (zázvorová limonáda)
1/8 čerstvé limety

Jednoduše smíchejte Johnnie Walker Red Label, zázvorovou limonádu, šťávu z kousku limety a led. Sklenici ozdobte plátkem zázvoru a podávejte.

Dark Devil

Lehce trpká chuť brusinek spojená s kouřovostí světově nejvyhledávanější blended skotské whisky vytváří lahodnou kombinaci. Už jen z brusinkového džusu a whisky umícháte výborný drink. Náročnější konzumenti si ho však mohou vylepšit přidáním zázvorového piva. Vsaďte se, že tahle neobvyklá kombinace vás dostane.

Na jednu porci budete potřebovat:

5cl Johnnie Walker Black Label
5cl brusinkového džusu
5cl zázvorového piva

Do sklenice s ledem postupně nadávkujeme jednotlivé ingredience a lehce promícháme. Na závěr ozdobíme například limetou a servírujeme. 

Johnnie Walker Red Mojito

Nejoblíbenější koktejl současnosti v trošku jiném kabátě. Kombinace limety, máty a třtinového cukru velice dobře vyzní se spoustou druhů bází a ani u kvalitní whisky tomu není jinak. Tato obměna posouvá známé mojito na další úroveň. Johnnie Walker Red Label skrývá směs whisky z celého Skotska, které několik let zrály v dubových sudech, a tím získaly svoji charakteristickou barvu, vůni i chuť. Drink vás výborně osvěží nejen v teplých měsících u vody, ale vychutnat si ho můžete i na párty s přáteli v podobě maxi koktejlu.  

Na jednu porci budete potřebovat:

5cl Johnnie Walker Red Label
½ čerstvé limety
10 listů čerstvé máty
3 lžičky třtinového cukru
soda

Do sklenice vložte čerstvou limetu s třtinovým cukrem a dobře promačkejte. Lehkým tlesknutím v dlaních rozvoňte mátu a přidejte ji do sklenice. Směs zasypte drceným ledem, nadávkujte do ní Johnnie Walker Red Label a dolijte sodou. Všechny ingredience dobře promíchejte, drink ozdobte snítkou máty a servírujte.

 
 

Beer Fizz

Nejen milovníky piva jistě překvapíte drinkem beer fizz. Tento koktejl je postavený na surovinách se stejným základem. Slad se používá nejen při výrobě whisky, ale i piva, a proto se tyto dva produkty k sobě tak dobře hodí. Johnnie Walker Double Black Label dává drinku silnou kouřovou chuť díky tomu, že obsahuje více nakouřené whisky a zraje ve více vypalovaných sudech než další whisky z této řady. Beer fizz se výborně hodí ke grilovanému masu či uzeninám.

Na jednu porci budete potřebovat:

6cl Johnnie Walker Double Black Label
2cl čerstvé citronové šťávy
2cl cukrového sirupu
světlé pivo

V šejkru dobře protřepejte Johnnie Walker Double Black Label, cukrový sirup a citronovou šťávu. Přelijte do vysoké sklenice na čistý led a dolijte světlým pivem. Před servírováním ozdobte citronovou kůrou. 

Nezapomínej, že pít se smí až od 18 let a s rozumem!