25. listopadu 2015
 | 
Co vy na to, studenti?

Září – ještě je spousta času, říjen – začíná přituhovat, listopad – a jéje, prosinec – zápočty a pak už raději ani nemyslet… Je tady další semestr a než se nadějete, zkouškové období. Kdopak by na něj myslel, že? Ale „aktivovat“ mozkové buňky je třeba už teď, víte jak na to? Máme pro vás několik tipů.

Mějte prázdný stůl, čistou hlavu, ale plný žaludek
Stažený žaludek není dobrý parťák k učení. I pokud máte povinností nad hlavu, jídlo nezanedbávejte. Když vám bude chybět energie, moc se toho nenaučíte. Nedrobte si do klávesnice, udělejte si čas a dopřejte si jídlo v klidu. Vaše mysl si odpočine, odreagujete se a pak se můžete, posilněni, opět pustit do práce. Příliš tučná a těžká jídla však nejsou vhodná. Lehčí jídla volte především ke konci dne.

Dobře nakrmte nejen bříško, ale i mozek
Glukóza je rychlou energií pro naše tělo, pokud se sníží její hladina v našem těle, můžeme cítit únavu, hlad a slabost. V tomto případě vám energii rychle dodá například hroznové víno, banány nebo jiné ovoce. Výborné jsou také ovesné vločky nebo těstoviny.  Pokud zvolíte sladké pečivo, sladkosti nebo jiné potraviny s vysokým obsahem cukru, bude brzy pokles glukózy v krvi velký, a o to větší hlad a únava se pak dostaví.