7. září 2015
 | 
Další pokračování Želvy Ninja: Menu 2 prostě musíte mít!

Známe je všichni. Známe je ale doopravdy? Leonardo, Rafael, Michelangelo a Donatello se v Čechách proslavili jako hrdinové kresleného seriálu pro děti. Původní komiks Želvy Ninja, určený dospělým, ale u nás začal vycházet až letos. Generaci dnešních třicátníků přenáší zpátky do doby bez tabletů a dálkových ovladačů a jejich děti se s želvami poznávají rovnou v podobě, která obrovský fenomén odstartovala. V knihkupectvích a trafikách nyní seženete želví menu s číslem dvě.  

Původně vznikly Želvy Ninja jako undergroundový komiks pro dospělé. Vymysleli si je „doma na koleni“ mladí talentovaní umělci Kevin Eastman a Peter Laird, kteří si v té době na tisk prvního sešitu půjčovali tisíc dolarů a distribuci do obchodů museli řešit sami. Kreslené příběhy o čtyřech antropomorfních želvích mutantech a jejich učiteli Mistru Třískovi si záhy oblíbila řada čtenářů a všimli si jich i filmoví producenti. Ti „Želvy“ přizpůsobili dětským divákům a zahájili tak jejich vítězné tažení celým světem a napříč generacemi. 

Vychází čtvrtletně, další číslo vyjde 9. 11. 2015.

Želvy Ninja: Menu 2 je k dostání v e-shopu vydavatelství Comics Centrum, v knihkupectvích a v trafikách. Komu chybí jednička, může si ji objednat na www.comicscentrum.cz