12. října 2015
 | 
Sportovní oblečení, které vás nenechá lenošit.

Značka Under Armour vznikla ve Spojených státech Amerických, když ji v roce 1996 založil Kevin Plank. Vývoj prvních prototypů ovšem sahá o pár let zpět. V první polovině devadesátých let začal tým odborníku pracovat na unikátní látce, která by umožnila sportovcům maximální komfort, ale zároveň byla funkční. Vzor takového produktu byl stanoven v krátkých přilnavých sportovních trenkách, které připomínaly krátké legíny. V té době se totiž nic podobného v rámci horní části těla nevyrábělo, což Under Armour měli v plánu změnit. Výsledkem je kompresní triko Under Armour z technického materiálu, převážně elastanu a polyesteru. Krátký a dlouhý rukáv, tričko bez rukávu, spodní sportovní trenky, legíny, kompresní rukávy, funkční kompresní materiály do léta, zimy, tělocvičny atd. Dnes má Under Armour zastoupeny všechny typy pánského, dámského i dětského oblečení.


 

Kompresní materiály Under Armour stojí na základním předpokladu. Kompresní látka má vytvořit na lidské pokožce tzv. „druhou kůži“, která – tak jako lidská kůže – nebude absorbovat pot, ale odvede ji na povrch látky. Proto je naprosto nezbytné, aby látka byla na člověku maximálně přilnavá a nevznikly tak mezi kůží a látkou žádné vzduchové kapsy, ve kterých by pot zůstal. Kompresní charakter trika zajistí, že stlačí svalstvo a zabrání jeho přirozené rozpínavosti. Stlačené svalstvo zůstane zahřáté a sportovec je tak lépe adaptován na pohyb. V případě aktivního pohybu dochází k opačné regulaci tělesné teploty. Ve chvíli, kdy se člověk začne pohybovat a následně potit, studený pot odvedený skrz dutá vlákna látky a bude sportovce naopak příjemně chladit. Tím má kompresní látka Under Armour funkční charakter vhodný nejen pro běžného hobby sportovce, ale i pro vrcholové atlety.

V neposlední řadě má kompresní materiál velmi praktické vlastnosti díky kompresnímu charakteru látky. Na základě stlačení svalů a jejich prokrvení dochází k automatické regeneraci svalů, což se nejlépe projevuje v odbourání kyseliny mléčné, což oddálí možné křeče či jiné bolesti, zranění a redukuje poškození svalů. Regenerace svalových vláken, ale zároveň maximalizace sportovního výkonu je největší devízou, proč vrcholoví sportovci používají oblečení od značky Under Armour, a to nejen při tréninku, ale i v závodě, nebo zápase. V neposlední řadě i díky lehkosti a pohodlnosti látky. Funkční materiály Under Armou jsou navíc vybaveny anti-odour technologií, která odbourává tělesný zápach, což je velmi praktické.
Aby vám funkční trička, legíny a trenky Under Armour zůstaly nepoškozené co nejdéle, doporučujeme je prát na 30C, bez aviváže. Můžete dokonce i v ruce. Látka se tak neroztáhne, jak tomu bývá u jiných značek. A to ani, když budete trénovat vícekrát týdne, a to ani třeba po dvou letech.

 

Více ZDE