25. července 2015
 | 
Jak to vše dopadlo?

Krásných, ale zároveň velmi náročných, deset dní prožili neslyšící finalistky a finalisté světových soutěží MISS & Mister Deaf 2015 v Praze, kam se sjeli opravdu ze všech koutů světa. Vrcholem jejich pobytu v našem hlavním městě byl finálový večer 18. července v TOP HOTELU PRAHA, na jehož konci čekalo na vítězky a vítěze jednotlivých soutěží slavnostní dekorování.

Mladé ženy i muži se představili hlavní i mezinárodní porotě v tradičních disciplínách soutěží krásy. Na diváky čekala přehlídka plavek, večerních šatů i ukázka módní kolekce společnosti Procentrum Design a mladé nadějné módní návrhářky Terezy Havránkové.  Asi největší úspěch u porotců měly volné disciplíny dívek a přehlídka národních krojů jednotlivých států, kterou předvedli publiku finalisté.

Finálovým večerem provázela moderátorská dvojice Lenka Vacvalová a Jan Čenský, v rámci programu vystoupil zpěvák Petr Kutheil a muzikálová zpěvačka Iva Marešová.  Při slavnostním vyhlášení výsledků čekalo na přítomné publikum překvapení, které se neobešlo bez velkých ovací. Titul Mister Deaf Europe 2015 získal Tomáš Brož z Jihlavy, první Čech, který v patnáctileté historii soutěže získal titul.

Oficiální výsledky:

Miss Deaf World 2015  Natalija Bilan – Ukraine
1. Vícemiss              Nastya Vyazorskaya – Belarus
2. Vícemiss              Lé Thi Thuy Doan  – Vietnam

MISS DEAF EUROPE 2015 Karina Astrid Jemmott – Great British

MISS DEAF Asia 2015     Ching Lan Lin – Taiwan

MISTER DEAF WORLD 2015  Camilo Viloria Arrieta – Columbia

MISTER DEAF EUROPE 2015 Tomáš Brož – Česká Republika

MISTER DEAF ASIA 2015        Sophon Sae-li – Thailand

V rámci desetidenního pobytu neslyšících se konaly tři World Fashion Show, módní přehlídky, na kterých finalisté předvedli večerní šaty, plavky, kolekce společnosti Procentrum Design, modely módní návrhářky Terezy Havránkové, ale hlavně dívky i chlapci ukázali přítomným divákům národní kroje svých států. Tyto originální přehlídky měli možnost vidět návštěvníci Centra Černý Most v Praze 15. července, 20. července zavítali finalisté do Přelouče a poslední zastávkou po České republice byl 21. července Jindřichův Hradec. Přehlídky moderovali Lenka Vacvalová a Jan Čenský, v programu vystoupili i přední muzikáloví zpěváci Jan Kříž, Marie Blahynková a Petr Kutheil.