22. června 2015
 | 
Poslední červnový víkend ovládne Prahu skateboardový festival Excelent Mystic Sk8 Cup 2015, který letos slaví 21. výročí

Závod se koná 26. – 27. – 28. června v Praze na ostrově Štvanice, kde nejlepší světoví  skateboardisté pojedou ve street skateparku a bowlu o prize money 700.000 Kč (30.000USD) a v přilehlé Relax zóně Vás pohltí festivalovou atmosférou živé koncerty a DJs.

 

Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 se nezadržitelně blíží a přináší vám nezapomenutelný program na celý víkend. 150 profesionálních skateboardistů z cca 25 zemí bude závodit od pátku do neděle v disciplínách streetstyle, bowl (bazén) a best trick. Mezi přihlášenými jsou také holky, takže o parádní podívanou nebude nouze.  Jako obvykle se na závodech sejde světová špička ze všech koutů planety doplněná předními domácími jezdci. Že bude na co se koukat snad potvrdí i známá jména skateboardového světa, jako je Pedro Barros z Brazílie, Greyson Fletcher z USA, David González z Kolumbie, Dustin Dollin z Austrálie, skvělá skejtačka Leticia Bufoni z Brazílie, která je dvojnásobnou vítězkou Xgames a pětinásobnou účastnicí Excelent Mystic Sk8 Cupu. Z českých řad se můžete těšit na Martina Peka, loňského vítěze závodu ve streetu a nepřehlédnutelného rider nejen české skateboardové scény. Krom skvělého skateboardingu nabídne festival našlapaný doprovodný program. Těšit se můžete na hvězdné obsazení kapel v čele s legendární Suicidal Tendencies.

Relax zóna nabídne skvěle ozvučenou Excelent Sound Stage, na níž v pátek vystoupí pražská kapela Pipes & Pints a legendární Suicidal Tendencies (USA), tedy formace neodmyslitelně spjatá se skateboardovou scénou. Sobotní večer rozjedou G-Point Hunters a Ohm Square a závěrečný koncert bude patřit labelu Big Boss za který nastoupí PSH live, James Cole live a La4 & DJ Wich. Živou stage vystřídá po 22:00 hodině Red Bull DJ stage, na které zahraje například DJ M3 z Kalifornie, Ian Pooley z Berlína, IM Cyber, Lucas Hulan, Loutka, Robot, Lumiere a další.
Kromě hudebního programu mohou návštěvníci vyzkoušet obratnost prstů ve fingerboardingu, sklouznout se na skimboardu nebo jen ležet v trávě a sledovat na velkoplošné obrazovce živý přenos závodu. Festivalovou náladu doplní restaurace, stánky s občerstvením a bary. Samozřejmostí jsou obchody se skateboardovým vybavením a oblečením.

 

 

Nejnovější informace jsou na Facebooku a webu Excelent Mystic Sk8 Cup 2015.

www.excelentmysticsk8cup.cz

www.facebook.com/ExcelentMysticSk8Cup

www.facebook.com/events/924710720885336/