12. dubna 2015
 | 
Foto: 2media.cz
„Žijete jenom jednou, tak by to měla být zábava, ne? ''

Módní ikona Gabrielle Chanel (1883–1971) alias Coco Chanel byla důležitou osobností v utváření dámských šatníků a dodnes je jednou z nejobdivovanějších žen světa. Proto si myslíme, že přiblížit její život je na místě.

Spisovatelka Lisa Chaney zpracovala biografii o životě této ženy a odhalila i ta nejtajnější zákoutí. Kniha Coco Chanel Pohled zblízka nás seznámí s divokým životem, kterým Coco žila, dozvíme se doposud zatajované témata o drogové závislosti, lesbickém vztahu i životem kurtizány.

Díky milostným dopisům zjistíme, že byla múzou a milenkou Picassa, Dálího, Stravinského a dalších významných osobností včetně velkoknížete Dmitrije Pavloviče či vévody z Westminsteru, nejbohatšího Angličana té doby.

Kromě toho odkrývá životopis i tvůrčí energii, vnitřní motivaci a skrývaná utrpení této emocionální a často nepochopené ženy. Z chudých poměrů se vyšvihla a dosáhla společenského vzestupu, způsobila revoluci v odívání a stala se nejvlivnější návrhářkou 20. století.

Coco měla stejný vliv na módu jako například Marie Antoinetta, svou práci milovala do poslední chvíle a její díla jsou nezapomenutelná.

doporučovaná cena 349 Kč