7. dubna 2015
 | 
Od 9. do 29. dubna se Arkády promění v galerii luxusních vozů, které inspirují skutečné muže a okouzlují všechny dámy.

Součástí výstavy z fascinujícího světa Porsche budou také speciální víkendové akce a soutěž o vůz značky Porsche na víkend. 

Návštěvníci Arkád si mohou až do konce měsíce dubna prohlédnout v prostorách nákupní pasáže dvě desítky historických vozů značky Porsche, stejně jako nejžhavějších novinek a sportovních superstars této věhlasné značky. Představí se zde celá evoluční řada Porsche 911 s modely 911 F, 911 G, 964 C2 Coupé, 993 Coupé, 997 Coupé a také nejnovější model 991. Výstavu ozdobí i ikona automobilky – vůz Porsche 356 nebo její designová perla – model 911 Targa ve své první verzi ze 70. let v doprovodu stávajícího modelu 911 Targa. Akce nabídne rovněž vozy aktuální modelové řady – Porsche Cayenne, Macan, Cayman, Boxster i luxusní limuzínu Panamera. Jedním z vrcholů expozice bude supersportovní vůz z počátku 21. století, Porsche Carrera GT z limitované edice 1 278 vyrobených kusů. Na své si přijdou také fanoušci Porsche Motorsportu, kteří se mohou těšit na  Porsche 911 GT3.

Unikátní výstavu, která přináší pohled do historie i současnosti vozů legendární značky Porsche, připravily Arkády ve spolupráci s výhradním dovozcem vozů Porsche do České republiky, společností Porsche Inter Auto CZ. V předvečer otevření výstavy v nakupním centru proběhlo slavnostní odhalení vystavovaných exponátů.

Výstavu V zajetí Porsche doprovází do 27. dubna soutěžní program, který se v Arkádách koná každé odpoledne, od 12:00 do 18:00. Výhercem se stává soutěžící, který v časovém limitu třech minut k modelu Porsche přiřadí nejrychleji jeho správný typ. Vyhlášení vítězů proběhne 29. dubna v 17:00 v Arkádách. Hlavní výhrou je zapůjčení vozu značky Porsche na celý víkend. Soutěže se mohou zúčastnit všechny osoby starší 18 let a každý z návštěvníků, který předloží účtenku z jakékoliv prodejny v Arkádách v hodnotě nad 500 Kč.

Pro návštěvníky byl připraven pravidelný víkendový program, který se uskuteční před vstupem do nákupního centra Arkády:

První víkend, 10.–12. dubna, zavítá vůbec poprvé v historii do České republiky Porsche Driver´s Selection Truck. Luxusní mobilní showroom s kolekcí pro motoristy a příznivce značky Porsche bývá k vidění pouze na světových závodech automobilů a F1. Od 10. do 12. dubna bude však tato motoristická rarita k vidění přímo před vstupem do Arkád na pražské Pankráci a jeho prostory zpřístupněny vždy od 10:00 do 18:00.

Druhý víkend, 18. dubna se od 12:00 uskuteční před Arkádami setkání majitelů vozu Porsche 911 s následnou spanilou jízdou centrem Prahy. Začátek vyjížďky je plánovaný na 15.00.

Třetí víkend, 25.–26. dubna se před Arkádami, vždy od 14.00 do 17.00, uskuteční testovací jízdy vozů Porsche za doprovodu proškoleného personálu. Projížďku může vyzkoušet každý z návštěvníků Arkád, který předloží účtenku z Arkád v minimální hodnotě 500 Kč.