20. března 2015
 | 
Foto: Deichmann
ANEB I VÍLY K TANCI OBOUVAJÍ OBUV OD DEICHMANNA

Jarní kolekci ovládne obuv typu Chelsea, lidově nazývaná perka. Tato obuv, charakterizovaná pružnou vsadkou po stranách, je praktická díky snadnému nazouvání a také nadmíru pohodlná na jarní toulky krajinou. V jarní kolekci ale nechybí ani šněrovací obuv ve svěžích barvách, jako je mátová nebo bledě modrá. Tyto modely doplňuje kotníková šněrovací obuv na podpatku.

V jarní kolekci nesmí chybět ani klasické baleríny a mokasíny. Ústředním motivem jara a léta budou perforace v různých provedeních, od drobných vzorů po výrazné děrované ornamenty. Na výsluní se vrátí také námořnický styl v podání modrobílých kombinací a pruhovaných vzorů. Námořnický styl ovládne nejen obuv, ale také kabelky a šátky. 

 

 

S blížícím se létem vyměníme baleríny za sandály, sandálky a pantofle. Ze sandálů se nabízí římské sandály, klasické sandály i žabky. Sandálky se představí v podobě obuvi na podpatku, a to klasickém jehlovém, blokovém i klínovém. Letní look doladí espadrilky – sandály na provazové podešvi, které působí svěžím, lehkým dojmem. Novinkou v letní obuvi bude obuv s korkovou podešví a s korkovou stélkou. Tato obuv, dosud řazená zejména do kategorie zdravotní obuvi, překvapí svým novým vzhledem, který se bude hodit například i k večerním šatům. Sandály s korkovou stélkou budou k dostání v rozmanitých barevných provedeních i s rozličným zdobením.