24. března 2017
 | 
Foto: Mechanický Balet
Na rohu ulic Legerovy a Žitné v Praze 2, dvě minuty chůze od metra I. P. Pavlova, otevřel své dveře Mechanický Balet.

Nová restaurace s barem, která svůj název získala podle krátkometrážního filmu Fernanda Légera, se rozkládá přes tři místnosti s kapacitou více než 80 míst a nabízí jak vhodný prostor pro narozeninovou oslavu, tak dostatek soukromí pro večeři ve dvou. Mechanický Balet je zařízen v jednoduchém, čistém stylu s inspirací v průmyslu a mechanice. Vstupní místnosti s cihlovým barem tak dominuje hvězdicový letecký motor nebo kusy převodovek a spojek využité jako podstavce.

Přes týden je zde v obědovém menu výběr ze tří jídel – od ryb, těstovin, steaků až po saláty. „Vaříme napříč regiony. Jediným pravidlem je, aby nám jídlo chutnalo,“ říkají v Mechanickém Baletu. Jídelní lístek plánují měnit dle sezóny, jednou za tři měsíce. Co ale mají vyzkoušené a zařazené v nabídce na celý rok, je jejich poctivý hamburger v domácí bulce, vepřovou panenku nebo pastu. K tomu v Baletu můžete vyzkoušet produkci kácovského pivovaru, jeden ze třiceti druhů rumů nebo domácí limonádu.

Mechanický Balet má otevírací dobu od pondělí do soboty od 11,00 do 00:00, oddělenou kuřáckou část, připojení k Wi-Fi a v týdnu nabízí roznos poledního menu v okolí I. P. Pavlova zdarma.

www.mechanickybalet.cz