6. října 2017
 | 
Foto: Ben Finch
Kam za jídlem, za opravdu dobrým jídlem? Do BUDAPEŠTI!

Budapešť se stovkami výjimečných kaváren, barů a restaurací nadchne každého. Představuje navíc ideální destinaci pro prodloužený víkend, protože je z Prahy letecky vzdálená jen 1 hodinu a 10 minut. Nechte se inspirovat tipy a vyrazte do Budapešti.

Budapešť, kdysi blyštivá výstavní skříň rakousko-uherské říše, dnes poodhaluje svou novou tvář. Ožívá a zaplňuje se mnoha malými a neobvyklými podniky, kavárnami, bary a restauracemi. Město vás nepřestane překvapovat, ať jde o umění, hudbu, jídlo či kávu.

Místo hlavních turistických tras nebo Andrássy utca (ulice) přeplněné butiky, zamiřte do paralelní Király utca s neokoukanými kavárničkami a obchůdky. Zaručeně do nich alespoň nahlédněte.

Pokud jste stejně jako celý svět propadli kouzlu sametově hladkého flat white, jste ve správném městě. V Budapešti nebudete muset pít obyčejnou kávu. Nedaleko stanice metra Astoria se nachází Fekete café ukryté v malém dvorku nedaleko Múzeum körút. Protože kavárna leží mimo hlavní ulici, místo městského ruchu zde uslyšíte pouze ostatní kavárenské hosty a můžete si tak v klidu vyřídit nezbytné e-maily, nebo jen tak nechat čas plynout.