22. července 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Existují místa zahalená zvláštním espritem. Moře je tu tyrkysovější, písek bělostnější a čas tu běží jaksi pomaleji...

Znáte ve svém okolí někoho, kdo by nechtěl spatřit Maledivy? Kdo by někdy nepřemýšlel, jestli je tu voda opravdu tak průzračná a pláže tak liduprázdné, jestli to všechno není jen dílo Photoshopu a šikovného grafika? Abychom zjistili, jaká je skutečnost, vydali jsme se tam. A ano, všechno, co jste kdy viděli a slyšeli o Maledivách, je pravda.

Maledivy nebo také Maledivskou republiku tvoří řetěz 19 korálových ostrovů v Indickém oceánu jihozápadně od Indie a Srí Lanky. Letíte sem asi deset hodin, obvykle s jedním přestupem v Istanbulu, Dubaji, Dauhá nebo ve Vídni. Všechna mezinárodní letadla přistávají v těsné blízkosti hlavního města Malé, přesto na vlastním ostrůvku HulHulé. Odtud pak směřujete loďkou nebo rychlejším hydroplánem do vybraného resortu.

Ke vstupu nepotřebujete žádné speciální očkování. Stačí pouze na palubě letadla vyplnit vstupní vízum platné 30 dní. Pozor na alkohol. Jeho dovoz je na Maledivy přísně zakázán. Celníci vám ho zabaví rovnou na letišti. Podléhá obzvlášť vysoké dani, a tak se nedivte vyšším cenám drinků v hotelu.