6. května 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, youtube.com
Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo žít v jiné době? Kdy neexistovaly mobilní telefony, auta byla v plenkách a o internetu si lidé mohli nechat zdát?

Co třeba taková Paříž dvacátých let plná světoznámých spisovatelů jako Hemingway, Fitzgerald nebo umělců jako Pablo Picasso? Zní to jako sen, že? A ten sen se plní spisovateli Gilu Pendersovi v podání zmatkářského Owena Wilsona ve filmu Půlnoc v Paříži. Každý večer o půlnoci ho vyzvedne auto, které ho odveze zpět do minulosti, a on se tak tváří v tvář setkává se svými hrdiny. Pojďme se podívat po jejich pařížských stopách.

Giverny, Monetova zahrada

Přibližně hodinu autem z Paříže se nachází obec Giverny, kterou svým pobytem proslavil impresionista Claude Monet. V jeho nádherné zahradě, kde léta tvořil, potkáváme hrdiny Půlnoci v Paříži – spisovatele Gila a jeho snoubenku Inez. Stojí na ikonickém mostku, který je častokrát zobrazen na Monetových obrazech. I vy se po něm můžete projít, stejně jako po celé zahradě. A přestože třeba Monet není zrovna váš favorit, tohle místo za návštěvu prostě stojí.