21. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, youtube.com
Máte ráda rozpolcenou hrdinku Katniss Everdeen, která naprosto mistrně ovládá luk a dvě mužská srdce k tomu a zároveň zvládá i bojovat proti Kapitolu?

My ji milujeme! Proto jsme se podívali na zoubek lokalitám, kde se tahle tolik oblíbená filmová série natáčela. Možná vás trochu zklame (nás to tedy zklamalo), že hodně lokací se v Americe, konkrétně v Severní Karolíně a Atlantě, kam si jen tak na víkend nezajedete. Ale! Pár jich je i Evropě a zrovna těch neuvěřitelných. Jdeme na to!

Henry River Mill Village (Severní Karolína, USA), Distrikt 12

Opuštěná textilní vesnice Henry River Mill Village si zahrála rodnou hroudu hlavní hrdinky Katniss. Kdo by to byl řekl, že tohle místo vážně existuje…. Pokud máte odvahu, můžete tohle město duchů, ve kterém nikdo nežije přibližně od poloviny osmdesátých let, navštívit v Severní Karolíně.

Swan House, Buckhead (Atlanta, USA), dům prezidenta Snowa

Potom, co byli hlavní hrdinové Katniss a Peeta donuceni k vítězné šňůře návštěv ve všech distriktech, navštívili oba dva party v domě prezidenta Snowa. Ve skutečnosti se dům jmenuje Swan House a najdete ho v Atlantě. Jedná se o klasické panském sídlem z roku 1928, jež bylo domovem rodiny Inmanů, jejichž bohatství pomohlo obnovit město po jeho zničení během občanské války. Místní Ranní salonek (Morning Room) se stal v Hunger Games kanceláří Snowa a je možné ho v rámci prohlídky domu navštívit.