14. července 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Milujete čarodějnickou filmovou i knižní sérii o brýlatém chlapci s jizvou na čele?

A víte, že se můžete vydat po jeho stopách? Stačí vyrazit na dovolenou do Velké Británie a připravit si seznam míst. Protože jich není zrovna málo, připravili jsme si pro vás takovou kratší sérii. Pomalu se blížíme do finiše. Tentokrát vám totiž představíme lokality z již šestého dílu – Harry Potter a princ dvojí krve. Těšte se na další várku super míst, která jako fanoušek potterovské ságy určitě oceníte.

Železniční kavárna, stanice Surbiton, Londýn

Pamatujete si začátek filmu, kdy si Harry pročítá Denního věštce v železniční kavárně a flirtuje se slečnou, která ho obsluhuje? Jeho plánované rande s ní pak zhatí Brumbál, který se na nádraží objeví a Harryho s sebou odvede na návštěvu profesora Křiklana. Scény se odehrávají ve stanici Surbiton na nástupišti číslo 1, jen kousek jižně od Londýna. V době natáčení byla v místě pouze odpočívárna a čekárna, poté ale prostor převzal jeden z kavárenských řetězců, takže kávu si tam opravdu dát můžete.

 

Bradavické interiéry, Gloucesterská katedrála, Gloucester

Mnoho scén, které se odehrávají uvnitř kouzelnické školy v Bradavicích, se natáčelo v prostorách velkolepé katedrály Anglikánské církve v Glousteru, kam se dostanete pohodlně během hodinky z Bristolu. Téměř tisíciletou historii katedrály můžete objevovat buď s průvodcem, nebo sami, jak je vám příjemnější.