30. listopadu 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com, kiwi
Všichni rádi objevujeme nové destinace a stejně tak se rádi vracíme na místa, která nás napoprvé okouzlila. Thajsko patří mezi 10 nejpopulárnějších destinací.

Pokud jste ještě nikdy nebyli v Thajsku…

Thajsko patří mezi vyhledávané a oblíbené destinace a i Bangkok je mekkou pro turisty z celého světa. Na jedné straně nabízí významné kulturní dědictví a odkazy, výtečnou místní kuchyni
a atraktivní nakupování. Na druhé straně je tato kulturně bohatá země známá i svým neblaze proslulým nočním životem. Bangkok je komplikované, ale i vzrušující a naprosto pohlcující město. Díky němu bezpochyby zažijete autentickou Asii, která vás naprosto uchvátí.

 

Chrám, který je třeba vidět

Chrám Wat Arun, také známý jako Chrám úsvitu, je oslňující zlatou pyramidou obklopenou věžemi. Jde o jednu z nejstarších svatyní ze  17. století nacházející se na západním břehu řeky Menam-Čao-Praja.
Z mnoha chrámů, které Bangkok ukrývá, byl jedině Wat Arun postaven v tomto tvaru. Na špičku středové věže Chrámu úsvitu je možné i vyjít, nicméně schody jsou velmi strmé. Pokud ale jste mrštní a máte dobrou kondici, určitě výšlap na špičku věže absolvujte, odměnou vám budou neopakovatelné výhledy na řeku a do okolí.