22. ledna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Přemýšlíte, kam vyrazit na prodloužený víkend? Navštivte Barcelonu, jež je symbolem Gaudího, slunného počasí, krásných pláží a taky skvělého fotbalu.

Máme pro vás pár tipů, které vás zaručeně přesvědčí, že vaše další cesta povede právě do katalánské metropole. Připravené?

1. Gaudí

Není možné psát o Barceloně a nezmínit na prvním místě Gaudího, jehož stavbami je celé město doslova protkané. Tento geniální katalánský architekt vtiskl Barceloně její tvář. Pro jeho kariéru bylo pravděpodobně nejdůležitější setkání s hrabětem Eusebi Güellem, jenž přispěl ke vzniku většiny známých architektových děl. Patří mezi ně například Tereziánská kolej (College of the Teresianas), Krypta Colònia Güell nebo palác Palau Güell, v podstatě první stavba, kterou si hrabě u Gaudího objednal. Asi si říkáte, že nám tu chybí ty úplně nejslavnější stavby, ale nebojte, nezapomněli jsme na ně. Čtěte dál.

2. Sagrada Família

Sagrada Família aneb česky chrám Svaté rodiny je jednoduše nejslavnější barcelonskou dominantou a nejslavnějším Gaudího dílem. Být v Barceloně a nestavit se u slavné neogotické katedrály? Jako byste tam ani nebyli! Tím se řídí drtivá většina turistů, kteří do Barcelony zavítají, takže se obrňte trpělivostí, pokud se chcete podívat i do interiéru. V nejhorších dnech může fronta trvat až několik hodin. Lze to ale vyřešit v předstihu nákupem lístků online! Pokud se vám nebude chtít čekat, nezoufejte, okouzleni budete i monumentálním zevnějškem katedrály, jejíž panorama budou rušit stavební jeřáby. Ač je to téměř neuvěřitelné, tak katedrála se staví už od roku 1884, ale ještě pořád není dokončená.