4. ledna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Začínáte s úderem nového roku vybírat, kam se vydáte na dovolenou, přestože vás čeká až za pár měsíců?

Nebo jste si dali novoroční předsevzetí podívat se někam, kde jste ještě nebyli? Máme pro vás jeden tip – co třeba slunné Toskánsko? O jeho krásách bylo napsáno už poměrně dost knížek, stejně tak jste ho mohli vidět v některých filmech.

Pamatujete třeba na Dopisy pro Julii, kde Amanda Seyfried pomáhá hledat Vanesse Redgrave dávno ztracenou lásku? Nádherná toskánská krajina tam hraje důležitou roli! Stejně jako v dalším milém filmu – Pod toskánským sluncem. Ten vypráví skutečný příběh americké spisovatelky Frances Mayes, která se impulzivně přestěhuje v těžké životní situaci kam jinam, než do Toskánska. Film vznikl podle její stejnojmenné knížky. Toskánsko uchvátilo taky další Američany – manžele Candace a Ference Mátéovi, kteří se tam přestěhovali z New Yorku a nyní zde provozují světoznámé vinařství Máté. Svůj příběh a zkušenosti popsali hned ve dvou knížkách – Toskánské vinice a Toskánské kopce. Rozhodně doporučujeme!

Skvělá je taky knížka Láska a gelato od Jenny Evans Welch. Na rozdíl od výše zmíněných není napsaná podle skutečných událostí, ale reálie Florencie jsou tak opravdové, že si knížku můžete klidně vzít s sebou místo průvodce. A ještě ten romantický příběh a italská zmrzlina, vlastně gelato…. Prostě dokonalá knížka k přečtení před cestou do Toskánska nebo na místě.

Co všechny na Toskánsku tolik fascinuje, že jsou ochotní hodit za hlavu celý dosavadní život, jistoty a přestěhovat se přes půlku světa vstříc do neznáma? Když třeba ani neumí jazyk? Čtěte a pochopíte.