14. prosince 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Tvrdí se, že všechny cesty vedou do Říma. My věříme, že do Vídně! Proč byste se tam měli vydat i vy a hlavně, čím vás dostane tak, že se tam budete chtít opakovaně vracet? Představujeme vám 5 důvodů, proč si Vídeň jednoduše zamilujete.

#1 Umění

Vídeň historicky byla a vždy bude kulturním centrem. Starobylé galerie a muzea najdete hned po boku těch moderních. A které stojí za návštěvu? Do našeho top 3 výběru rozhodně patří Albertina, Leopold muzeum a MUMOK. Tak kde začít? Asi naprosto must see záležitostí, což je rozhodně Albertina. V její stálé sbírce najdete například i díla Františka Kupky! Aktuálně můžete až do 7. ledna navštívit výstavu Raffael, kterého netřeba představovat, nebo současného umění Albertina Contemporary Art, která trvá až do 18. února.

Největší koncentrace muzeí je v areálu MuseumsQuartier, čili Muzejní čtvrti. Najdete tady právě zmíněné Leopold muzeum a MUMOK. V Leopold muzeu se můžete těšit například na největší sbírku děl Egona Schieleho a hojně zastoupen je tady i světoznámý rakouský malíř Gustav Klimt. Hned naproti najdete právě MUMOK – Muzeum moderního umění. MUMOK je možné tak trochu přirovnat k pražskému DOXU, jen je trochu větší. Kromě hlavních sbírek zaměřených na pop art je pro návštěvníky připraveno vždycky několik expozic, jejichž prostřednictvím dostávají prostor zejména mladí umělci či umělci se zajímavým životním příběhem. Sem musíte, pokud chcete na vlastní oči vidět třeba díla Andyho Warhola.

V areálu MuseumsQuartier si nesmíte nechat ujít místní muzejní obchůdek. Garantujeme vám, že s prázdnou rozhodně neodejdete. Na své si tady přijdou nejen milovníci umění, ale i knížek!