13. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Zapomeňte na všechna místa, kde byli všichni zamilovaní už tisíckrát. A vypravte se raději na místo v Křivoklátsku, kde nahoře, na Vraní skále, roztají všechny city.

Pokud máte rádi přírodu, lesy a výhledy na rozkvetlou jarní krajinu, vydejte se právě sem. Svůj výlet začněte ve vesničce Zdice, která je asi 10 km vzdálená od Berouna a je kousek od dálnice vedoucí do Plzně. Pokud nepojedete autem, zkuste vlak nebo autobus. Ze Zdic z náměstí se vydejte po modré značce.

Nejprve se cestou do mírného kopce dostanete do vesnice Knížkovice, kde se prudším kopcem dostanete do krásného lesa, kterým se dostanete k rozcestí, odkud se po žluté vydejte po malé pěšince až k Vraní skále. Stoupání k ní je náročnější, ale když vyšplháte po skále nahoru, otevře se vám překrásná krajina Křivoklátska.

 

Vraní skála je velmi fotogenická, a tak se tady doporučujeme nechat vyfotit nebo si tu udělat aspoň selfie na sociální sítě. Na tomto místě srdce plesá a přeje všem romantikům. Až se budete vracet zpět, buďte při slézání skály opatrní, ale nebojte se, díky kovovému zábradlí vše hravě zvládnete. Stejnou cestou, jako jste sem přišli, se vraťte zpět do Zdic, kde si v místní pizzerii Bella Italia dejte něco dobrého k snědku nebo tu doporučujeme lahodný pohár Horké maliny.