19. ledna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Začněte doplňovat pitný režim vodou s citronem a uvidíte, co s vámi tahle maličkost udělá.

Probudíte se, natočíte vlažnou vodu a vymačkáte šťávu z půlky čerstvého citrónu. Že si to nedokážete představit? Tyhle fakta vás třeba přesvědčí.

Vyplachuje toxiny

Nemusíte dodržovat detoxikační kúry plné hladu a přemlouvání. Jedna sklenice teplé vody s citrónem každé ráno vám může pomoci odplavit toxiny úplně stejně. Citronová voda má močopudné účinky a vaše močové cesty tak mají větší šanci zůstat zdravé. Dokonce pomáhá i játrům a jejich čištění.

Zlepší zažívání

I přesto, že je citronová šťáva kyselá, může skutečně pomoci v boji proti pálení žáhy, nadýmání a dalším zažívacím problémům.

Urdží pH na svém místě

Citronová šťáva je jednou z potravin, které pomáhají udržet stálou hladinu pH tak, aby nebylo kyselejší, což nám škodí a je spojeno s vyšším rizikem onemocnění. Alkalické účinky citronové šťávy také snižují koncentraci kyseliny močové v kloubech, mírní záněty a bolest.

Lepší pleť

Vitamin C si naše tělo samo nevyrobí a potřebuje ho jako sůl. Proto je dobré ho řádně zásobit a přírodně! Citronová šťáva může mít velký vliv na to, jak vypadá vaše pleť. Můžete ji tak zbavit problémů s akné a věřte, že bude rozzářenější.