21. června 2017
 | 
Tyrolsko nejsou jen hory a vrcholky. Na povrch tu vyvěrá přes 10.000 pramenů, jsou zde stovky jezer a vodopádů. Žádné přeplněné pláže, žádné slunečníky. Kulisy hor a křišťálově čistá voda o teplotě kolem 27 stupňů tu posouvají koupání do jiné dimenze.

Tyrolské moře

Tyrolské moře. I tak se někdy nazývá největší tyrolské jezero, 9 kilometrů dlouhé Achensee. Kromě něj Tyrolsko ukrývá spoustu menších jezírek, které vybízejí ke koupání a dalším vodním sportům. Koho by nelákalo vyzkoušet si kitesurfing nebo paddleboarding na průzračném horském jezeře?

Více informací najdete zde

5 nejkrásnějších vodopádů

Vodopády nás lákají a fascinují. V létě nás příjemně osvěží a vědecké studie dokonce dokazují, že vodopády pomáhájí při léčbě alergií. Většina je snadno dosažitelná po značených stezkách, lávkách a mostech. Často působí jako brána do jiného světa. Některé přepadávají přes skalnaté srázy, jiné zase burácí uprostřed divokých soutěsek. Nejvyšší tyrolský vodopád padá z výšky 159 metrů! Podívejte se na pět nejkrásnějších vodopádů Tyrolska.

Více informací najdete zde

Ledovcové potoky v národním parku Vysoké Taury

Užijte si horská pohoří, divoké ledovcové potoky, majestátní skalní orly nebo zvědavé sviště. Národní park Vysoké Taury, ale i menší přírodní parky, vynikají přírodními krásami jako jsou ledovce, suché trávníky, rašeliniště, modřínové a limbové lesy.

Více informací najdete zde

Termální lázně

Za vodou se ale v Tyrolsku nemusíte jenom honit. Stačí naložit unavené tělo do horké vody a užívat si pohodu. Přesně na to lákají tyrolské lázně. Některé léčivé prameny dosahují až 40 stupňů!

Více informací najdete zde

Více informací nejen o vodopádech a koupání v Tyrolsku najdete na oficiálním turistickém portálu tyrolsko.cz.