28. května 2017
 | 
Foto: Pexels.com, NN, shutterstock.com
Na hory v létě? Lepší nápad letos nedostanete. A pokud váháte kam vyrazit, nechte si od nás poradit. Tady je 7 důvodů, proč jet letos v létě do Jižního Tyrolska!

Z městečka Campo Tures v Jižním Tyrolsku a hlavně všeho, co se dá v okolí podniknout, budete určitě naprosto nadšené. Tady totiž o zážitky, na které nezapomenete do konce života, nouze opravdu není.

1. Zábava po celý rok
Campo Tures známá též jako Sand in Taufers leží v objetí několika třítisícovek. To z ní činí dokonalý cíl v zimě, kdy můžete v přilehlém skiareálu Speikboden zažít ultimátní dobrodružství a přespat místo v hotelu v iglú, ale i v létě má rozhodně co nabídnout. Navíc tu není tolik turistů, a pokud s sebou vezmete kolo, nebudete litovat. Ideální je ale i pro ty, kteří raději křižují zemi po svých.
2. Respekt ke zvířatům
Dobře tu uděláte nejen své fyzičce, ale i žaludku. Doporučujeme navštívit kozí sýrárnu Goasroscht, kde je o kozy postaráno jako v bavlnce a na kvalitě výsledných produktů je to rozhodně znát. Respekt ke zvířatům je tu patrný na každém kroku. Kozí mléko a produkty z něj jsou navíc velmi zdravé. Zlepšují činnost plic, proto jsou vhodné zejména pro sportovce. Pochutnají si na nich i ti, kdo mají alergii na laktózu.