7. září 2018
 | 
Foto: youtube.com
Pokračujeme už téměř neuvěřitelným sedmým dílem filmů, které byly inspirované skutečnými událostmi. Ano, je jich opravdu tak moc!

Taky jste někdy nad filmem kroutili nevěřícně hlavou, kdo mohl vymyslet takovou krkolomnou a nevěrohodnou zápletku? No, často to bývá i život sám! A že to většinou bývají ty nejvíc bláznivé, drsné, smutné, děsivé nebo naopak romantické zápletky. Je to tak. Filmů podle skutečných událostí je možná víc, než byste čekali, a určitě se i vám podařilo některý z nich vidět. Možná je to právě ten, který se vám nesmazatelně vryl do paměti. Těšte se na čtvrtou dávku filmových trháků, které byly inspirované skutečnými lidmi a jejich příběhy, ač se nám můžou zdát sebeneuvěřitelnější.

Klub poslední naděje, 2013

Tenhle film podle skutečné události se odehrává v USA v roce 1985, kdy bylo nakažení virem HIV velmi stigmatizující, a především neexistovala žádná léčba, postižení lidé mohli tak akorát čekat na smrt. S tím se ale nechtěl smířit Ron Woodroof, dělník, nadšený fanda rodea a milovník žen. Ron se nevzdává, nechce věřit, že bude žít jen 30 dní, a tak se pouští do bitvy o svůj život nejen s lékaři a farmaceutickými firmami, ale také úředníky. Vydá se do Mexika hledat alternativní léčbu AIDS, což se mu podaří, ale v USA jsou léky neschválené. A protože nemá co ztratit, začne je do USA pašovat. Spolu s transsexuálem Rayonem, který má stejnou diagnózu, založí Dallas Buyers Club, díky němuž budou mít nemocní lidé přístup k neschváleným lékům. Je však trnem v oku úředníkům i lékařům. Podívejte se, jak dopadl boj člověka, který se z pašeráka stal bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. Role Rona se zhostil neskutečný  Matthew McConaughey, který musel drasticky zhubnout, a jeho parťáka v ženských šatech si zahrál Jared Leto. Drsné, ale rozhodně důležité vidět!