28. října 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Sledujete své oblíbence na Youtube nebo na Instagramu, čtete jejich příspěvky na blogy a tak trochu jim závidíte a chtěly byste být jako oni?

Na jednu stranu se nedivíme, na tu druhou je dobré si uvědomit, že vidíme jen tu špičku ledovce. Nenechte se mýlit, být blogerem totiž není zas taková sranda, jak se může zdát. Mrkněte se, jaké to opravdu je, když jste blogerem nebo influencerem.

Bloger a influencer, tahle cizí slova se v posledních letech stala běžnou součástí našich slovníků i životů. Čteme jejich články, hltáme fotky z jejich cest, kaváren, které navštívili, a taky se tam chystáme, kupujeme si oblečení, které měli na sobě. Prostě se jimi v mnoha ohledech inspirujeme. Být úspěšným blogerem není vůbec špatné, spolupracujete s předními značkami za krásné peníze, dostáváte pozvánky na zajímavé akce, jezdíte po světě, potkáváte se s celebritami a třeba se také jednou z nich stanete, prostě tím vyděláváte. Základem je mít zajímavý a poutavý obsah, který má hodně čtenářů a přitahuje velké množství aktivních followerů. To je ta super stránka, kterou všichni vidí. Ale patří k tomu taky dřina, kterou už každý nevidí, a spousty času věnovaného účasti na akcích, postprodukci materiálů a přípravu článků či postů. Důležité je si taky vybírat vhodné značky ke spolupráci, aby byla pro publikum uvěřitelná. Pokud do té doby čistě módní blogerka začne propagovat třeba prostředek na mytí nádobí, asi jí to málokdo z jejích sledujících uvěří, a některé z nich může dokonce ztratit. Své partnery tedy musí volit rozvážně a tak, aby směr blogu, vlogu nebo sociálních sítí byl konzistentní.

View this post on Instagram

I ? NYC #rockytakesnyc ? @jaredthomaskocka

A post shared by R O C K Y (@rocky_barnes) on

Bloger taky musí umět psát, ideálně bez chyb, ovládat wordpress nebo jiný systém, na němž má stránky umístěny. Hodí se také umění fotit a následně i fotky upravovat, používat různé filtry atd. Youtubeři zase musí umět vystupovat na kameru a video si pak i sestříhat, podkreslit hudbou, dodat popisky apod. Nezbytným základem pro všechny je ovládání sociálních sítí, jak Facebooku, tak hlavně Instagramu, který se pomalu ale jistě stává hlavním komunikačním kanálem. A protože se svět sociálních sítí pořád mění, musí i oni zůstat v obraze a průběžně se vzdělávat.

Tak co, pořád ještě se vám zdá, že blogery a influencery vydělané peníze jsou snadné? Schválně si zkuste založit blog, chvíli ho vést, pravidelně přispívat a získávat sledující na sociálních sítích.