16. ledna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Toužíte někdy změnit prostředí, vypadnout ze zavedené rutiny a třeba si jen tak chvíli žít v nějaké cizí zemi?

Prozradíme vám tajemství – nejste v tom samy! A taky vám prozradíme, jaké destinace jsou pro podobný bláznivý nápad nejlepší – levné, zajímavé a bezpečné. Jdeme na to!

1. Thajsko

Když už vypadnout, tak někam pořádně daleko, ne? A Thajsko zní vysloveně jako ráj na zemi – nádherné pláže, milí lidé, krásná příroda, příjemné počasí. Navíc ceny jsou pro nás velmi příznivé! Samozřejmě záleží na tom, jak skromný nebo naopak luxusní život si v Thajsku plánujete, ale i tak je to pro nás cenově velmi zajímavé! Pokud do toho chcete jít trochu punkově a žít ten nejlevnější způsob života, vlastně stejně jako Thajci, připravte si za bydlení cca 3000 bátů měsíčně (tedy necelých 2000 korun). Za to dostanete jednu místnost s okny, dveřmi, větrákem a základním vybavením. Pokud toužíte přece jen po víc evropském stylu bydlení, počítejte s nákladem 12 000 bátů měsíčně (cca necelých 8000 korun), včetně poplatků. Za to pořídíte krásný byt s elektřinou, klimatizací, většinou v nových budovách s bazénem a leckdy i fitkem. Co se týká nákladů na stravování, opět záleží, jestli se chcete stravovat jako Thajci, klidně na ulici za pár bátů, nebo jestli si chcete dopřát třeba večeři v luxusnější restauraci. Například za takové kuře s rýží a zeleninou zaplatíte v obyčejné thajské restauraci 50 bátů (asi 40 korun), v luxusnější místní restauraci vás jídlo vyjde i na 120 koeun. Což je ale pořád mnohem levnější než u nás!


Velkou výhodou života v Thajsku jsou místní obyvatelé, kteří jsou věčně usměvaví, milí, přátelští a nápomocní. Na druhou stranu je pro ně důležité si za každou cenu udržet svou tvář, takže vám třeba v dané chvíli ukážou cestu, aby vám poradili – uspokojili vás, ale vůbec neřeší, že vás poslali na opačnou stranu. Protože přece nemůžou přiznat, že nevědí, kde je to místo, které hledáte.

Skvělou zprávou je i stav zdravotnictví, které mají Thajci na opravdu vysoké úrovni. A jejich bankovní systém? Od toho se mají ty evropské ještě hodně co učit! Převod trvá vteřinu z jakékoliv banky a v jakýkoliv den. O tom si my tady v ČR můžeme jen nechat zdát.

A na závěr něco málo informací ohledně praktických stránek života v Thajsku. Na klasické turistické vízum můžete být v Thajsku 6 měsíců. Abyste mohly zůstat déle, musíte si pořídit studentské vízum, založit si tam firmu nebo se vdát či mít dítě. Co se týká jazyka, tak ve většině turistických oblastí se domluvíte v pohodě anglicky. Ale pozor! Jak jsme psali výše, Thajci nechtějí ztrácet svou tvář, takže pokud něco neví dokonale, angličtinu z nich nevylámete. Tak co, hledáte už letenky do Thajska?